| fetitzabunasinebuna a întrebat:

am nevoie de un sfat. Cu un an de zile in urma, aproximativ, m-am indragostit de un tip, si el de mine, desii eu eram cu altcineva, si el cu altcineva. ne-am despartit fiecare de partener si am fost impreuna 2 zile pentru ca, el a decis sa se reimpace cu a lui. ma rog. si eu mam reimpacat cu al meuu ..si am fost impreuna un an de zilee dupawinking [ tin sa mentionez ca euu, prietenul meu, si tipul de care m-am indragostit eram in aceiasi clasa ], asaa. toate bune si frumoasee. pana cand, pe la inceputul verii, ma " observat " din nou ca sa zic asa, adica mia zis ca ii place de mine, si mam combinat cu el, am fost impreuna 5 zile pentru ca, fosta lui era foarte geloasa pe mine si eu cu fata aceea nu ne-am suportat din totdeauna, si ea si-a pus toti prietenii sa sara cu gura pe mine si pe el ca de ce a lasat`o, ca il iubeste... ma rog si el, a decis sa faca liniste si sa reintors la ea, a trecut o luna, si intr-o seara m-a bagat in seama pe mess. [ eu a doua zi ma duceam in comuna unde sta el ] si am vorbit putin si. mi-a pus sa ne vedem. ok. ne-am vazut a doua zii. am vorbit. i-am reprosat multe,, si nu a zis nimic, din contra a zis sa am dreptate. La un moment dat. eu eram in spatele lui, mergeam undeva sa stam jos si s-a intors brusc. m-a luat de spate si m-a sarutat, euu. pe moment nu realizam ce se intampla, dupa. i-am spus sa ma lase sa se duca la aia.winking asa. seara dupa ce am intrat toti in casele noastre..am vorbit prin mesaje, si mi-a zis ca se desparte maine de aia. ca oricum sta cu ea din mila [ aia si-a taiat venele, a fugit de acasa. e disperata.].. asaa. a venit a doua zii, si s-a despartit de ea.winking. si mi-a spus daca vreau sa fiu iubita lui. si eu am spus da, pentru ca il iubesc multwinking. acum. nu stie nimeni de noi pentru ca, nu vrem scandall din nou.winking dar ne vom afisa peste o saptamana, doua. acum. dupa parerea voastra. am facut bine ca am zis da? adica si el ma iubestee. pentru ca de doua orii a lasat`o pe aia pentru mine. si sunt multee gesturii. pe care le-a facut. oricum. astept parerii. dau funda. [ scuzati`ma daca nu am scris corect ]

Răspuns Câştigător
| Braaaaaaaaa a răspuns:

Eu cred ca ai facut ceea ce era corect, mai ales pentru tine. Pentru ca, asa cum ai spus, il iubesti si esti indragostita de el big grin So, be happy! Desi cu totii suntem tentati sa punem binele si fericirea celor din jur pe prim plan, in locul celor proprii, trebuie sa coboram in realitate si sa ne pese mai intai de fericirea/binele noastra/ nostru. Daca tu simti sufleteste ca esti fericita cu el, in preajma lui, si se compota cu tine, asa cum meriti, totul va fi bine! happy Asa ca, lasa gura lumii de-o parte si bucurati-va de relatia voastra happy Iubiti-va mult :* Sper ca asta sa iti fie de folos, si sa reusesti sa iti aranjezi sentimentele happy :*

| fetitzabunasinebuna explică (pentru Braaaaaaaaa):

Off. multumesc frumos pentru sfat, dar mie imi este frica sa nu ma lase iar cum a facut si`n datile celelalte.sad

17 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ce să zic, încearcă, n-ai nimic de pierdut.

| Crat3r a răspuns:

Tipul asta nu te merita.Mai bine paraseste-l tu inainte sa o faca el.

| grab a răspuns:

Sunt curios daca si cealalta ne povesteste la fel aici despre relatia (fost)iubitului ei cu "una" happy disperata si care sta mai mult pe net decat pe afara happy

| OchiiDinUmbra a răspuns:

Din ce ai scris tu eu nu am o parere buna de baiatul ala.atunci cand putea sa fie cu tine dar s-a intors la respectiva ca sa nu iasa scandal sau ma rog, a fost doar o scuza(parerea mea).a vrut sa te tina aproape, ca rezerva.si probabil asa cum s-a jucat cu respectiva si a stat cu ea din mila asa va sta si cu tine dupa ceva vreme. POATE el acum te place insa baietii de genul asta nu se schimba asa peste noapte.si mai ales nu se schimba daca le oferi ce vor. sfatul meu:
te duci la el si ii spui "m-am gandit mai bine si faptul ca trebuie sa stam si anonimi nu e de ajutor.eu nu prea am incredere in tine ca ma placi, va trebuie sa ma convingi."
daca iti greseste atunci stii ca nu tine la tine

| SammiSchüler a răspuns:

Costellino, de ce zici de ea ca e o "javra"? poate ea chiar tine la baiatul respectiv si normal ca a vrut sa fie impreuna cu el. parerea mea este ca acea fosta iubita a lui este o drama queen care nu merita atentie. pe bune? si-a taiat venele? cat creier sa ai sa faci toata chestia asta. tu ai procedat cum ai vrut. este ce ai vrut sa faci. acum depinde de el; daca iar o da la intors "ca stii fosta mea inca tine la mine si nu pot sa o las" atunci incearca sa uiti de el pentru ca nu e o persoana de incredere. daca este un baiat de treaba, ar putea discuta cu fosta lui prietena ca nu e un capat de tara dupa ce va "afisati". sper totusi sa fie totul bine ^^.

| fetitzabunasinebuna explică (pentru SammiSchüler):

Multumescc pentru sfat. dar. cu fata aceea nu se poate discuta, e genu de fata pisaloaga. stii. si baiatul acesta cu care sunt eu acum. a tinut la ea. dar a spu, a jurat sa langa mine este fericit, ca cealalta il tinea in lesa. nu avea voie sa mearga pe nicaierii, nici sa aiba prieteni fete. nimic. ceea ve mi se pare absurd.

| SammiSchüler a răspuns (pentru fetitzabunasinebuna):

Ah, am intalnit si eu astfel de persoane. nu poate decat sa o ignore pana se mai maturizeaza si ea putin.

| fetitzabunasinebuna explică (pentru SammiSchüler):

Sii el nu s-a intors la ea pentru ca ea tinea la el, s-a intors doar sa faca liniste. sa nu mai sara nimeni cu gura, sa aplaneze situatia. a stat cu ea din mila. si de frica sa nu mai faca vreo prostie.

| fetitzabunasinebuna explică (pentru SammiSchüler):

Da, asta fac. de fapt ..incerc. si abia a inceput totul, inca nu ne-am afisat. atunci sa vedem taraboi adevarat.sad

| SammiSchüler a răspuns (pentru fetitzabunasinebuna):

Nu ar trebui sa ii pese cine sare cu gura si cine nu. se vor linisti o data si o data, nu?

| fetitzabunasinebuna explică (pentru SammiSchüler):

Da` dar aceia sunt " prietenii " lui, cu care a copilarit, si care sunt totodata prieteni cu aia. cu fosta luiwinking. oricum a spus in seara asta ca nu`i mai pasa. sta cu mine ca ma iubeste dar asa a spus si data trecuta.

| SammiSchüler a răspuns (pentru fetitzabunasinebuna):

Daca ii sunt prieteni atunci ii vor respecta decizia nu il vor coace sa stea cu acea drama queen

| fetitzabunasinebuna explică (pentru SammiSchüler):

Da. asa este. multumesc pentru sfaturiibatting eyelashes

| SammiSchüler a răspuns (pentru fetitzabunasinebuna):

^^ cu placere

| Costellino a răspuns:

Esti o javra, si el e un nenorocit ca a facut-o pe fata aceea care il iubea de si-a taiat venele. Mult nu stati impreuna.Cu el casa nu ai sa faci! Dupa ce te desparti de el si ai sa te intorci la primul ( daca o sa te mai primeasca ) sa vii inapoi pe site si sa imi dai funda. Asta o sa dureze probabil un an-doi cu indulgenta.

| fetitzabunasinebuna explică (pentru Costellino):

Pff. multumesc in primul rand pentru cuvintele frumoasee. in al doilea rand, sunt multe de spus in legatura cu povestea mea, dar nu vreau sa adorm lumea cu 100 de paragrafe.winking in al treilea rand, nu avem varsta la care sa ne facem casa adica sa ne casatorim, suntem adolescentiwinking, si in al patrulea. fata aceea nu il iubea pentru cum este el, il iubea pentru ce este, este fotbalist, e popular. dadea bine pe langa elwinking si la primul nu ma intorc. m-am despartit de el acum 5 luniwinking nu am de ce sa ma intorc. si pana la urma. daca baiatul acesta ma iubeste pe mine, si pe aia nu o mai iubeste care e problema? Sa stea langa ea cu forta, din mila?