| fetitzabunasinebuna a întrebat:

Buna lume, si Craciun fericit tuturor.
Am revenit din nou pe acest site. sa ma ajutati daca se poate.
In fiecare zi vad oameni fericiti, impliniti. care se bucura de viata alaturi de persoana iubita, si imi doresc si eu asta din tot sufletul.
Acum ceva timp [ 1 saptamana ] m-am despartit de iubitul meu pentru ca nu-l mai iubeam, si nici el pe mine asa de tare si nu era tocmai frumos sa imi bat joc de el.
Am cunoscut un baiat, Cosmin, pe care nu l-am vazut niciodata face to face pentru ca ne-am cunoscut pe facebook in vacanta si stam la departate [ dar in acelasi oras ].
Suntem momentan doar prieteni, si eu asa imi doresc sa ramanem cel putin pana ne vedem face to face si " testam " daca ne suportam.
Oriicum, problema cea mare este ca. ma simt singura, persoana de care imi place. pur si simplu nu realizeaza ca exist.
Daca incerc sa cunosc un alt baiat [ exclus Cosmin, cred ca vom ramane doar prieteni ] ma respinge, chiar ignora. probabil pentru ca aceea persoana se considera superioara mie.
Nu sunt urata, n-am vreun handicap. arat normal pentru o fata de aproape 16 ani.
Vin sarbatorile. eu sunt trista, si chiar nu vreau sa fiu asa.
Nimeni nu a reusit sa imi ridice moralul.
Usor usor imi pierd increderea-n mine si niciodata nu mi s-a intamplat una ca asta.
Ce ar trebui sa fac, nu gasesc niciun baiat [ in afara de Cosmin. ] cu care sa ma inteleg, care sa vada partile mele bune, sa-mi vada caracterul meu de copil prostut.
Eu sunt o fire mai aeriana [ gemeni ], vorbareata, sincera.
Nu sunt niste calitati cautate de baieti?
Sunt atat de dezamagita de propiile mele. puteri. sa spun asa.
Si revenim la baiatul care imi place, este in clasa cu cea mai buna prietena.
Prietena mea imi spune multe despre el, evident.
Sii, printre tot ce imi povesteste despre el, imi sugereaza sa nu ma implic. pentru ca el nu e genu` de persoana care sa. se indragosteasca, adica este asa mai ignorant.
Nu e. " gagicar " sa spun asa, nu e mort dupa o relatie. ii este bine si singur.
Astazi am vorbim cu el si asta a fost toata conversatia noastra :
Eu : Buna.

El : Hei.
Eu: Acum am realizat ca ti-am dat cerere si nu ti-am spus cine sunt.Numele. presupun ca.l-ai vazut.laughingSunt cea mai buna prietena a Laurei.

El:aaa
Eu:Si te-am vazut in poza ei..defapt pozele.

El:aha...

Si asa s-a sfarsit..nu stiu de ce se comporta asa ..si daca ii spun ce simt va dati seama ce v-a iesii. x_x.
De Craciun imi doresc o minune!
Va multumesc pentru atentia acordata si scuza-ti greselile daca sunt :3
Orice sfat e bine venit, chiar si criticile rautacioase..desii nu ma ajuta la nimic sa citesc niste tampenii de la unii terminati straight face
Funda!

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Craciun fericit si tie!
happy
Arzi de nerabdare sa intalnesti dragostea, o cauti, te necajesti cand vezi perechi fericite si te intrebi de ce nu poti fi si tu ca ei...de ce te grabesti?
Orice lucru la timpul lui, daca vrei sa tina!
Esti atat de tanara, ai o varsta formidabil de frumoasa, 16 ani!
Freamata sufletul in tine de sentimente amestecate,de nazuinti,de ras si toate astea simti nevoia sa le daruiesti,sa le imparti cu cineva!
Nu te risipi!
Pastreaza bogatia din sufletul tau neatinsa si pastreaz-o bine!
Intr-o buna zi,dintre toti,se va gasi cel mai potrivit pentru tine,ai rabdare!
Minunea de care ai nevoie se va intampla exact cand o vei astepta mai putin!
Nu intotdeauna cand cauti gasesti si daca nu gasesti,nu inseamna intotdeauna ca ai pierdut!
Castigi asteptand,timpul lucreaza in favoarea ta si conserva frumusetile din sufletul tau,ca sa le poti oferi numai LUI.
Iar EL va veni.
Nu e Cosmin,nu e colegul prietenei tale,e un altul.
Care,trist si dezamagit te cauta printre atatea fete necunoscute.
Ai rabdare!
Pana la sosirea lui,umple sufletul pana la refuz cu bucurie,cu lumina,cu dragoste,ca sa ii poti darui cat mai mult, va merita si mai mult, sa fii sigura!
Nu te risipi doar din nerabdare!
Traieste bucuriile varstei tale si undeva, intr-un coltisor al mintii doar, pastreaza gandul asta. Bucura-te de norocul celor ce ii vezi impreuna si invata sa proiectezi fiinta ta in situatii la fel de fericite!
Si minunea se va implini.
Temeinic si pentru totdeauna!
Sa nu te grabesti!
Craciun fericit!
happy

| fetitzabunasinebuna explică (pentru greece12):

Nu ma grabesc dar m-am saturat.
Sunt inconjurata doar de oameni rai si am impresia ca nu voi gasi pe nimeni asa. pe placul meu.
Sunt o persoana buna printre atatea javre de oameni.
Si pe zi ce trece. si prietenii mei se schimba, se intorc impotriva, te uita.
Cosmin, da il plac dar nu stiu daca va fi ceva mai mult.
Voi vedea.
Multumesc, sarbatori fericite.

| Danysan a răspuns (pentru greece12):

Minunat ca de obicei puppy dog eyes.

| greece12 a răspuns (pentru fetitzabunasinebuna):

Oamenii deosebiti sunt singuri, sa stii...
Pana intalnesc si ei, la randul lor, un om deosebit!
happy

| greece12 a răspuns (pentru Danysan):

Ei,esti tu dragut!
happy

13 răspunsuri:
| Danysan a răspuns:

Sti MInunile au loc dar trebuie sa profiti de ele.Si eu cred ca acel Baiat care spui tu ca nu o sa ai nimic cu el ca de prea departe e de fapt ceea ce cauti.Acum eu te intreb asa :Care e problema ca el e acolo si tu aici daca va intelegeti prefect? Probabil ca nu ai incredere in el de ajuns ca daca aia avea ai gandii diferit.

| fetitzabunasinebuna explică (pentru Danysan):

Nu, nu e departe.
O sa am ceva cu el probabil, dar nu acum.
El sta la. 10 km de mine. cred.
In acelasi oras.
Doar ca nu ne putem vedea decat pe parcursul scolii.
Multumesc :*

| Vi003 a răspuns:

Pari o fata suficient de isteata ca sa-si gaseasca ce cauta.Nu intra in panica, baieti sunt, poate ca nu esti pregatita sa incepi o relatie serioasa, mai ales ca te-ai despartit curand de unul pe care nu-l mai iubeai. Esti (inca!) foarte tanara, fa-ti un grup, de fete si baieti, cu care sa te duci in diferite locuri. Nu te lua dupa zodie, te pacaleste, ia-te dupa ce simti fata de cel de langa tine. N-ai un frate, o sora, un var, pe cineva cu care sa iesi in aceste zile? Nimeni nu e singur decat daca asta vrea cu tot dinadinsul, o simpla plimbare printr-un magazin, te pune fata in fata cu persoane cunoscute cu care sa poti sa schimbi cateva cuvinte. Fa-te frumoasa si...iesi din casa! Craciun fericit!

| fetitzabunasinebuna explică (pentru Vi003):

Ies. ma distrez. nu e asta o probleme.
Dar nu e usor sa iti gasesti persoana potrivita.
Multumesc, sarbatori fericite.

| schmoll a răspuns:

Stii viata ne da lectii,si trebuie sa invatam din greseli,incearca sa te mai distinzi,asculta o muzica buna,stai pe net,minunea nu o cauti ea apare,altfel nu ar fi minunehappyprezentul este un dar, sunt sigur ca ai multe realizari care sa iti ridice increderea in sine, ai trecut prin multe, si asta te face deosebita, craciun fericithappy

| fetitzabunasinebuna explică (pentru schmoll):

Ies tot timpul. nu e asta o problema.
O sa continui sa visez si poate tot ce visez se v-a implinii.
Multumesc, sarbatori fericite.

| schmoll a răspuns (pentru fetitzabunasinebuna):

Http://www.youtube.com/watch?v=_evq6k_5qtA cheia e la tine, an nou fericit

| NoNameexd a răspuns:

Ce coincidenta,si eu sunt gemeni, hehe. In fine, sa trecem la subiect. Draga mea, multe persoane sunt singure, si probabil ca fiecare-n parte sunt triste.Adica,pana la urma,cine nu-si doreste o relatie frumoasa? Cine nu vrea pe cineva alaturi de el? Dar,problema ta este ca te grabesti,iar cum stim prea bine,graba strica treaba. Fi calma,daca-ti place de baiatu ala,e ok,vorbeste cu el cumva,baga un motiv,si baga-te in seama cu el,fii deschisa,dar cu masura,nu da tot din casa. Daca baiatu de care-ti place,nu-ti acorda atentie,nici dupa ce incerci, vorbeste cu Cosmin, comunicati cat mai des, iar apoi poti foarte bine sa-i zici daca simti ceva pentru el.Dar, ai grija.Sa nu pari vreo disperata.Bafta!

| fetitzabunasinebuna explică (pentru NoNameexd):

Nu pot vb cu el, el e asa cu nasu` pe sus, nu vorbeste decat cu anunite fete, si cu o necunoscuta nu vorbeste clar. presupun ca e o dezonoare. vorba cuiva.
Cosmin, da comunicam,. ma mai supara darma rog, voi vedea ce se v-a intampla.
Multumesc, sarbatori fericite.