| InnaGina a întrebat:

Buna lume! Sunt noua.Si vreau sa va cer parerea in legatura cu un TIP...sunt in clasa cu el(a 6-a), sunt noua in scoala adc. sunt la scoala asta de pe a 5-a m-am mutat din cluj.In fine, suntem foarte apropiati, anul trecut am stat cu el in banca si acum stau vizazi de el, vorbim tot timpul ne radem imipreuna si ne intelegem de minune. Ma jigneste mai mereu dar imediat isi cere scuza si mim spune mereu ca glumeste.Eu stiu asta si de felul meu nu sunt suparecioasa! Colega si pritena mea cea mai buna spune ca ma place, tot timpul ma priveste...tot timpul! Ne tachinam tot timpul reciproc dar ne place. Ce credeti ii place de mine?

2 răspunsuri:
| Ramonaaaa a răspuns:

Parerea mea este ca te place si ca incearca sa se bage in seama cu tine jignindu-te si tachinandu-te.Asa cum am punctat si intr-un alt raspuns anterior, acesta este un mod al baietilor mai mici sau mai imaturi din punct de vedere afectiv, de a flirtra.
Si totusi ar trebui sa ii spui ca te deranjeaza aceste jigniri si ca nu ai vrea sa se mai repete.Ai grija pana unde il lasi sa ajunga.
Eu,personal,cred ca esti cam mica si nu prea trebuie sa te arunci cu capul inainte in relatii pe care, oricum nu vei sti sa le "manevrezi".
Mai ai multe de invatat si de explorat, lucruri specifice varstei tale care te vor face fericita si te vor face sa vezi viata cu alti ochi.Ai timp de sarut, de relatii si de alte chestii de acest gen.

| Emilia23 a răspuns:

Mnda.si eu am patit. asa.dar la un moment dat.a zis ca ii place de mine.si.si acum ii place de mine.deci.sigur ii place de tine.si cred ca si tie de el.acum nu stiu.