| anonim_4396 a întrebat:

Deci TPU, am incercat tot felul de doctori love si nu am primit raspuns deci apelez la voi. Imi place de un baiat de la mine din clasa si uneori cred ca ma place si el pe mine. Adica din toate fetele suntem doar vreo 3-4 care avem "lipici" la baieti dar din cati as fi putut sa "prind" pana acum n-am ales pe niciunul pentru ca eu il plac pe el. Si el se comporta diferit cu mine fata de celelalte fete, chiar si colega lui de banca care e super de treaba si e una din astea 4, tot nu se comporta cu ea ca si cu mine si ma inteleg bine cu el si radem impreuna si avem mereu ceva de discutat. credeam ca ma place si el pe mine si nu stiam ce sa mai fac sa fim mai apropiati si mergand cu el spre casa (muream de oftica pentru faptul ca vin si alti 3 baieti cu noi) am auzit o discutie intre el si unul din baieti despre o fata de care, din ce-am inteles, ii place. Asta m-a facut sa plang zile la rand si durea si mai tare faptul ca trebuia sa ma comport normal prin preajma lui. nu sunt genul de fata care sa se duca sa spuna pur si simplu ce simte, nu vreau sa risc pentru ca daca i-as spune si nu ar fi reciproc nu am mai avea nici macar o relatie de prietenie. Nu am indraznit sa spun nimanui de asta pentru ca nu vreau sa afle prin intermediul prietenilor sai si sama evite fara sa stiu de ce. Dar desi am mai auzit de acea fata cu mine se poarta la fel, doar ca in ultima spatamana unul din baietii cu care mergeam acasa m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el. N-am stiut ce sa raspund, il plac pe acesta dar nu sa fim impreuna, doar ca prieteni, suntem cam ca fratii, ne certam si ne impacam, ambele in doar un minut si nu i-am raspuns in prima faza. Apoi a doua zi am auzit iar de acea fata si m-am gandit ( nu ma condamnati pentru ca sunt disperata) sa incerc sa-l fac gelos folosindu-ma de baiatul asta si am acceptat sa fiu cu el si cand acesta le-a spus prietenilor cel de care-mi place a inceput sa-mi puna intrebari pe mess si n-am stiut daca sa mai sper sau nu. Dar cand tipul asta care ma place a vrut sa ma sarute n-am putut, stabilisem sa ne intalnim dupa scoala si am inventat o scuza sa fug. Nu vreau sa am primul sarut cu cineva pe care nu-l plac. Apoi l-am tot evitat pe tip si am renuntat la a merge cu ei acasa dar el n-a prins din prima mesajul. Apoi am incercat sa ma bag si mai mult in seama cu cel ce-mi place si tipul celalalt a inceput sa fie gelos si a tipat la un moment dat in care vorbeam cu baiatul pe care il plac(nu dau nume pentru ca frecventeaza site-ul) a tipat la el ceva de tipa asta de care am auzit si am incercat sa nu par geloasa dar n-am rezistat si i-am luat toti prietenii la intrebari mai putin pe tipul care ma place dar n-am obtinut nimic. I-am verificat facebook-ul si twiter-ul si n-am dat de nicio fata cu numele ala si oricum avea in lista doar din clasa si in rest baieti pe care nu-i cunosc. Apoi mi-am luat din greseala jurnalul(nu e chiar un jurnal pentru ca nu scriu ce fac in fiecare zi ci lucruri de genul modele de unghii false si top 10 melodii preferate) la scoala si l-a vazut...bine n-a fost chiar din greseala l-am bagat intentionat fara sa ma gandesc daca este sau nu bine sa-l vada si dupa m-am gandit sa-l las la vedere sa vad daca il intereseaza si l-a luat el crezand ca nu stiu. La un moment dat mi-am dat seama ca aveam lipita o inima in care se afla o hartiuta cu numele lui si era sa fac o criza, am incercat sa-l iau inapoi si n-am reusit si totusi Dumnezeu, prin cine stie ce minune ma ferit si foaia nu era acolo moment in care imi venea sa urlu de fericire. Si in fine, a manifestat destul interes fata de jurnal si eu i l-am lasat pentru ca altcev nu avea ce sa afle de acolo si am incredere in el pentru ca se tine mereu de promisiuni. Si chiar si acum vb cu el pe mess si orice apropo incerc sa bat in legatura cu faptul ca-l plac il ia drept gluma daca e facut de mine, dar si el a facut astfel de apropo-uri ca de 1 martie, nu am stat prea mult in clasa si am primit doar 2martisoare direct de la respectivii, unul din ei fiind El, restul le-am gasit pe banca pe celalat l-am pupat pe obraz pentru martisor da' pe el n-am putut pur si simplu de frica sa nu ma respinga sim-a intrebat pe mess de ce doar pe primul l-am pupat si am incercat sa schimb subiectul. Nu am dat nicaieri de fata asta de care cica-i place lui sim-am gandit ca poate incearca sa ma faca geloasa dar dupa m-am razgandit si mi-am zis sa nu-mi fac sperante si stiu ca am scris aici o intreaga istorie mai mult sau mai putin complicata, depinde de voi asta. Cer doar un sfat, nu mai stiu ce sa cred si cu siguranta nu voi putea vreodata sa-i zic direct pentru ca mi-ar fi prea frica de raspuns.

Răspuns Câştigător
| LalLyBoOmD a răspuns:

Stiu cum te simti.dar niciodata nu e prea tarziu. Doar nu ai vrea sa treaca anii, sa va indepartati, si sa te intrebi toata viata daca te placea sau nu. Stiu ca in fata e imposibil sa-i spui, deci mai bine fa-i apropouri gen, "Auzi, da tie iti place vreo fata din clasa?" si dupa ce te intreaba de ce te intereseaza zii "Am auzit ca unele mai vorbeau de tine." (fara sa dai nume ). Daca zice ca uite nu plac nici una, sau mai multe, sau pe "X", nu te place, dar daca zice cuvantul "UNA" (OARECARE) aceea poti fi tu :*. De obicei asa fac baietii, ca sa faci tu primul pas ca ei is prea lenesi laughing. Deci, fa cum ti-am spus, incearca sa afli ce hobby-uri are, ce filme ii plac etc.si uite inca un pont: daca e genul mai cu jocurile video incerca sa joci si daca iti place si e multiplayer va puteti juca impreuna. Cam asa a inceput povestea mea big grin, dar e mult mai complicat, plus ca nu am avut intentii de genul, chiar imi place mult jocul laughing. Asa.sa-mi spui ce se mai intampla si te mai ajut cu placere :*. Funda?

| NeimaginabilA a răspuns (pentru LalLyBoOmD):

Hmm ca sa faci tu primul pas ca ei is prea lenesi
de ce sa fac eu primul pas daca voi sunteti prea timide?

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| NoName_8511 a răspuns:

Sincer! Eu nu m-as mai combina cu unul care e placut de toate fetele,ai sa ajungi la gelozie, certuri, crize... tu faci ce iti zice inima, daca te simti in stare sa lupti pana la capat e ok! Succes!

| eo9Andreeutza8kiss a răspuns:

Hai sa fim sinceri, tie iti place mult de el dar faza e ca nu ai curajul sa ii vorbesti gandeste-te bine la ceea ce faci icearca sa discutati dar nu impreuna cu prietenii lui, singuri nu ai nimic de pierdut poate chiar mai rau o sa pierzi daca nu iti incerci norocul incearca sa vezi ce se va intampla vorbeste cu el despre asta nu ai nimic de pierdut incearca discuta cu el nai ce pierde poate mai bine ai de castigat incearca si daca nu veti fii impreuna sau cine stie nu a fost sa fie al tau stie Dumnezeu ce tia pregatit pentru viitor si intr-un final vei fii fericita p.s. am patit si eu asta si mi-am urmarit sfatul acum sper sa te ajute si pe tine