| teiubescana a întrebat:

Buna,luna trecuta am fost la doctor pe motiv ca nu raman insarcinata iar el a spus ca prima data trebuie sa tratez secretia pe care o am si dupa aceea mai vedem.problema este ca eu am citit pe diferite site-uri ca dupa fiecare contact sexual trebuie sa te speli, dar daca eu ma spal nu scad sansele sa raman insarcinata? nu vreau sa imi reapara nici secretia.

2 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

In cat timp ajung spermatozoizii din vagin sa treaca prin colul uterin? Daca stai 10-15 min dupa act si numai dupa aia te speli, cred ca nu risti nimic, si le-ai dat destul 'avans'.

| Sara2 a răspuns:

Nu scade nici o sansa, daca a apucat sa termine in tine te poti spala si cu clor(vorba vine) si nu mai poti scoate spermatozoizii din drum chiar daca tu vezi ca iti curge
deci spala-te linistita ca daca e sa ramai ramai si din lichidul preejaculator nu-ti face griji
daca nu ramai inseamna ca e alta problema, nu cea care ne-ai zis-o