| mmtmx a întrebat:

Luna trecuta am luat pastila de a doua zi, menstruatia mi-a venit la timp. In aceasta luna imi intarzie menstruatia de 4 zile, ar putea fi din cauza pastilei? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Neinceperea menstruatiei la data preconizata sau in ziua in care a fost calculata, in mod absolut sigur se datoreaza faptului ca ciclul menstrual este dereglat in urma folosirii acelei pastile nenorocite. Gradul de dereglarea a activitatii hormonale cat si a ciclului menstrual poate fi mai mica de doar 3-4 luni sau mai mare de peste 5-6 luni si depinde de organismul fiecarei femei. Multa sanatatE!

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, poate fi din cauza pastilei

| Andreeush a răspuns:

Bineînțeles, acea pastilă ți-a dereglat ciclul menstrual pentru următoarele câteva luni.

| Anonim2136493 a răspuns:

Da. Eu am avut menstruatia neregulata pentru 6 luni dupa ce am luat pastila. Sanatate!

| mmtmx explică (pentru Anonim2136493):

Cat iti intarzia de-obicei?

| Anonim2136493 a răspuns (pentru mmtmx):

Între 2-5 zile

| Adry05 a răspuns:

Clar, te deragleaza in multe feluri mai ales ciclul