| Mbnrd a întrebat:

Buna, am si eu o intrebare. Cat timp poate sa ii intarzie menstruatia după Escapelle prietenei mele? Mentionez ca ultima menstruatie a inceput in data de 16 februarie, iar in ultima zi a menstuatiei s-a intamplat un mic accident. Aceasta a luat pastila de frica urmand ca peste 6 zile sa aiba sangerari precum menstruatia. De atunci tot intarzie si luna trecuta nu a venit. Exista vreo posibilitate de ceva sau de la pastila intarzie?
Multumesc

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Menstruatia si ovulatia sunt dereglate total pe o perioada de 6-12 luni, dupa ce fata a luat Escapelle, sau alta pastila de a doua zi. pacat ca nu ati citit despre efectele negative serioase ale acestei "bombe hormonale" care explodeaza practic un ovul fecundat, inainte sa ia pastila.

Cum o alta pastila nu mai poate lua in viata asta si nu se poate estima cand vine urmatorul ciclu ca sa se cunoasca ovulatia, sexul este recomandat sa fie facut numai cu prezrevativul de acum inainte.

| mihai69 a răspuns:

Ești bâlbâit? O singură întrebare e destul; am răspuns acolo.

| Mbnrd explică (pentru mihai69):

Nu mi s-a postat întrebarea si am pus o data

| GeorgeCazan a răspuns:

De ce întrebi tu și nu prietena ta?
Pastila aia are cred 2 pagini A4 de indicații și contraindicații.

Acum faci și spam? Ai mai postat odată...
Vrei o soluție miraculoasă, un răspuns, dar nu spui nici măcar ce vârstă aveți. Probabil sunteți minori, sau cel puțin ea. Acum de barbat ce ești te-a apucat disperarea, când te-ai urcat pe ea, de ce naiba nu ai folosit prezervativul?

Hai că m-am enervat și nu cred ca e cazul.

| Mbnrd explică (pentru GeorgeCazan):

NU MI S A POSTAT INTREBAREA
De aceea am mai pus o dată si nu stiu cum sa sterg

| Mbnrd explică (pentru GeorgeCazan):

Avem peste 22 happy