|

Buna! Luna trecuta am luat pastila de a doua zi, menstruatia mi-a venit la timp. In aceasta luna imi intarzie menstruatia de 4 zile, ar putea fi din cauza pastilei? Multumesc!

7 Raportează Evaluează
Răspuns Câştigător
| a răspuns:

Neinceperea menstruatiei la data preconizata sau in ziua in care a fost calculata, in mod absolut sigur se datoreaza faptului ca ciclul menstrual este dereglat in urma folosirii acelei pastile nenorocite. Gradul de dereglarea a activitatii hormonale cat si a ciclului menstrual poate fi mai mica de doar 3-4 luni sau mai mare de peste 5-6 luni si depinde de organismul fiecarei femei. Multa sanatatE!

6 răspunsuri:
| a răspuns:

Clar, te deragleaza in multe feluri mai ales ciclul

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează
| a răspuns:

Da, poate fi din cauza pastilei

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează
| a răspuns:

Bineînțeles, acea pastilă ți-a dereglat ciclul menstrual pentru următoarele câteva luni.

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează
| a răspuns:

Da. Eu am avut menstruatia neregulata pentru 6 luni dupa ce am luat pastila. Sanatate!

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează
| explică (pentru Anonim2136493):

Cat iti intarzia de-obicei?

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează
| a răspuns (pentru mmtmx):

Între 2-5 zile

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează