| AdrianMar a întrebat:

m-am bagat intr-o belea cat mine de mare si vreau un sfat.
Eu stau cu o fata de o luna si tine la mine, dar eu m-am indragostit de sora ei pe care o iubesc si ma iubeste si nu stim ce sa facem petru ca, daca ma despart de prietena mea tot nu putem fi impreuna pentru ca am ranio foarte tare, si noi ne dorim foarte mult sa fim impreuna. Va rog un sfat!

Răspuns Câştigător
| UrsuletuChocolatiu a răspuns:

De ranit tot o sa fie dar poti face sa nu fie asa rau, vorbindu-i sincer si spunandu-i ceea ce simti de fapt pentru ea. Spune-i ca te chiar ti la ea dar ca la o sora si nu poti schimba sentimentele. Cat despre sora ei, de care esti indragostit, nu te grabi sa formezi o relatie cu ea pana nu clarifici lucurile cu cealalta si lasi un timp sa treaca sau va iesii un scandal de proportii si nu vei fii niciodata fericit cu sora ei. Asteapta! Succes!

5 răspunsuri:
| Cosmiinna a răspuns:

Ce bine ca n-am o sora rolling on the floor

| AdrianMar explică (pentru Cosmiinna):

laughing
ce buna este asta big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasă să treacă timp, apoi puteţi fi impreună.

| Didishorr a răspuns:

Pai ai 2 optiuni:

1. Spune-i ca nu mai e nimic intre voi si cupleaza-te cu sora ei. Dar asta doar daca o iubesti mai mult decat orice, daca nu, nu merita sa ranesti fata pentru nimic.

2. Incearca sa o faci sa se indragosteasca de altcineva, fa-o pe ea sa se desparta de tine. Asa nu sufera nici ea, nici tu.

Sper ca te-am ajutat. Funda?

| DeeaD1 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa ii spui ca nu mai poate fi nimic intre voi, iar dupa sa te cuplezi cu sora ei(doar daca va iubiti nebuneste, daca nu atunci nu are rost sa ranesti pe cineva doar pentru ca incurci sentimenul de simpatie cu cel de iubire).Iti doresc succes!