| MRcristi24 a întrebat:

Hei TPU big grin,

UItati povestea mea...
Acum 2 luni am inceput sa vb cu sora geamana a colegei mele, in 2 saptamani pot sa spun ca era inbunita dupa mine, O iubem ca un nebun, dar din pacate am stat doar o luna impreuna. pentru ca ea s-a dat la un prieten apropiat mie. Acum ei sunt intr-o relatie, eu m-am impacat cu aman2 chiar iesim prin oras toti 3, dar cand se saruta parca innebunesc, imi vine ca sa ma dau cu capu de pereti de fiecare data, eu inca o iubesc pe ea, prietenul meu e mno. doar vrea sa o f**a si din alea, doar de aia sta cu ea straight face, stiam ca ea ii placea de el de mai demult, dar cred ca astepta doar ca el sa iasa dintr-o fosta relatie si apoi s-a bagat pe el, pe mine m-a dat la oparte sad, dar acum eu am trecut peste inca o iubesc nespus de mult, dar ea iubeste pe alt cineva. si nu stiu ce sa fac? am vb cu prietenul meu asa la misto " man ai grija de ea, sa nu se intoarca la mine ", si el a zis daca se intoarce la tine ma doare in pl. deci cred ca o iubeste doar asa, nu stiu ce sa mai fac eu o iubesc ca un bou, el doar asa,,, si ea il iubeste pe el, nu stiu asa cat de mult o sa ii tina relatia lor dar oare sa vb cu ea dupa ce se despart si sa ma bag iar pe ea?, mai demult imi spunea ca ar vrea ca toata viata ei sa fie langa mine straight face, dar acum e cu el, sau oare sa ii spun ei adevarul. dar daca nu ma crede si ii spune prietenului meu, nu vreau sa stric o prietenie pentru o fata dar nici pe ea nu vreau sa o pierd

7 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Am senzatia ca tu te-ai indragostit si fata te-a cam folosit...ca sa ajunga la prietenul tau.
Cel putin din ce ne-ai scris,eu asta am dedus.
Acum,las-o sa-si consume relatia pe care o are si nu te amesteca deloc,ea a hotarat sa fie cu respectivul,ea va hotari daca el merita sau nu.
Tot ce sper e sa nu se intoarca plangand la tine,asta ar insemna ca respectivul o va dezamagi crunt si ea va fi ranita.
Si pentru ca tu ai fost mereu bun cu ea, ea asta isi va aminti si se va refugia automat in bratele tale!
Dar, sincer, ma gandesc la tine, care esti nevoit sa induri tot acest martiriu si sa astepti...cred ca te simti groaznic.Chiar merita, e intr-adevar fata viselor tale?
O iubesti mai mult ca pe tine?
Gandeste-te bine, poate fi doar o dorinta refulata sau o vesnica senzatie de neimplinire...viata e asa cum singuri ne-o facem si tu te condamni singur la suferinta,insistand sa astepti o urmare alaturi de ea.
Nu-ti pot spune ce sa faci,tu singur trebuie sa hotarasti,doar un lucru e sigur, nu interveni in relatia lor deloc.
Intre timp, discuta cu tine si cauta sa intelegi ce vrei cu adevarat.
Si, daca o vrei atat de mult pe ea, asteapt-o!
Oricare ar fi costul!

| Zenithf a răspuns:

Da, ca un bou, ai perfecta dreptate.
Si... zici ca sunt gemene? Poate sora ei, care ii colega cu tine, este mai desteapta si nu umbla numai dupa p... no, sa am grija, sa nu fiu cenzurat.
Nu fii bou mai Cristi, nu merita, las-o in grija alora dupa care umbla.

| sofisis a răspuns:

Patetic. Unde ti-e mandria? Cum ai putea sa o primesti inapoi dupa ce a facut?
Eu nu ma mai uitam nici cu coada ochiului la ea daca eram in locul tau.
Las-o in pace si vezi-ti de drum. Nu mai iesi cu ei ca iti faci singur rau. Si chiar daca baiatul ala spune despre ea ca nu il intereseaza ....nu ai de unde sa garantezi tu 100% ca nu tine la ea si nici nu ai cum sa stii cum se poarta cu ea cand sunt ei doi in intimitatea lor.
Ai fost folosit si pace. Deal with it and move on.

| cristimihailov a răspuns:

Esti chiar atat de ciudat incat nu poti gasi una mai buna ca ea?

Fa-ti o prietena si da-i delete asteia.

Da, iubesti. Banuiesc ca iubesti si junk foodul. Dar asta nu inseamna ca este sanatos.

Du-te si iubeste sanatos. Nu mai merge contra firii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai, Cristi, tu vorbesti despre iubire cum vorbesc eu despre motoarele cu reactie. Adica, habar nu ai despre ce vorbesti.

Spui ca fata era inebunita dupa tine si apoi ti-a dat verde ca sa se combine cu prietenul tau... Daca nici in momentul de fata nu ti-ai dat seama ca respectiva nu a avut nici o treaba cu tine, e trist. In aceeasi masura e trist ca tu ai impresia ca ar trebui sa fii cu ea pentru ca o placi mai mult decat prietenul tau. Relatiile nu functioneaza asa, si ea trebuie sa te placa. Iar pe ea nici in fund nu o doare despre tine. Nu ai ce adevar sa-i spui si nu prea ai nici ce sa faci decat sa astepti sa se desparta de el si sa speri ca o sa-si mai bata joc de tine vreo luna, pana isi gaseste altul.

| NoNameexd a răspuns:

Parerea mea este ca n-ar trebui sa fii asa disperat. Fara suparare. O sufoci. Chiar si daca iubesti o persoana atat de mult pe cat pretinzi,lasa-i libertatea sa aleaga,si sa fie fericita. N-o tine cu forta, si nici nu incerca sa le strici relatia, fiecare invata din greseli. o sa-si dea seama si singura ce-a avut de pierdut cand la un moment dat, o sa-i dea cu flit prietenul ei. Roata se intoarce, take care.Bafta!

| Tavitza123 a răspuns:

Ai asasinat limba romana sad