| anonim_4396 a întrebat:

M-am despărțit de fostul iubit în urma cu un an, el pleaca in strainatate, dar vara vine acasă. Adică chiar luna aceasta va veni, si cu siguranta va veni la mine acasă pentru că este prieten cu fratele meu. Noi am mai tinut legătura, gen ne intrebam unul pe altul ce facem, cum suntem. Însă eu inca nu l-am uitat, inca il iubesc de mor si nu stiu ce voi face cand il voi vedea...fără să il strâng în brațe sau sa il sărut cum făceam de fiecare dată când se întorcea. Si el mai are momente la telefon cand se dă pe lângă mine ca si cum i-ar păsa dar ceva imi spune ca are pe altcineva, adică vad pe Facebook fete care ii lasa ador la poze, si la fel si el. Înnebunesc stiind ca alta il are, si el sa iubească pe alta. Totusi. dacă eu ma gandesc la el si simt toți fiorii din lume cand aud de el, se cheamă iubire, nu? A fost o iubire adevarata între noi... oare el m-a uitat? Oare mai tine la mine? Oare si el simte ceva atunci când ne vom revedea din nou?

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Singurul mod prin care poti afla daca exista sau lipseste atractia reciproca, care este cel mai important element in orice relatie de natura sentimentala o poti afla doar in cadrul unei intalniri face2face in care sa va exprimati fiecare in privinta sentimentul de dragoste si iubire unul fata de celalalt. Insa pentru a face asa ceva trebuie sa fii hotarata, sa ai multa determinare dar si putin curaj ca sa afli pentru totdeauna daca dragostea este... reciproca. Succes!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Se cheamă iubire, nu?
Da, se cheamă iubire.
A fost o iubire adevarata între noi...
Nu a fost adevărată, adevărată este când ei se împreună și vor ceva împreună.
oare el m-a uitat? Nu.
Oare mai tine la mine? Da.
Oare si el simte ceva atunci când ne vom revedea din nou?
Asta vei vedea din cum te îmbrățișează.

| Andreeush a răspuns:

Eu aș zice să nu îți faci mari speranțe, nu ai de unde ști dacă el te mai iubește și acum.
Vorbește cu el când se va întoarce.

| Crackman a răspuns:

Prea complicat happy de ce nu cauti pe altul?

| MademoiselleCosmina a răspuns:

De ce nu vorbesti cu el? Iesiti la o cafea si discutati deschis, poate si el te mai iubeste.

| Iulian998876 a răspuns:

Eu zic ca el încă te iubește, încearcă sa discuți asta cu el când ai timp... Iar dacă încă mai simte ceva pentru tine, o sa îți demonstreze când vine la tine.