| VreauMiere a întrebat:

M-am despartit de iubitul meu si mi-a trimis un mesaj: "Ce faci fa? Mai esti supi? Oricum tot ce voiam de la tie era fundul tau." Cum pot sa imi dau seama ca un baiat vrea o relatie serioasa si nu sta cu mine doar pentru sex?

14 răspunsuri:
| greenmile00 a răspuns:

In primul rand, trebuie sa inveti sa nu pui prea multe chestii la suflet. Nu intotdeauna ceea ce pare a fi, chiar si este!
Modul de reactie al fostului nu neaparat inseamna ca asta si vroia de la tine. Este foarte posibil sa fie doar un mod de refulare. Posibil se isi vede inferioritatea in fata deciziei de despartire, si simte nevoia de a avea un ultim cuvant... si cum se intampla in general, se apeleaza la o maxima tendinta de jignire.
Dar, cu riscul de a ma repeta... nu inseamna neaparat ca el chiar asta si-a dorit de la relatia pe care ati avut-o.
Ca de principiu, in momentul in care incepi o relatie cu un baiat iti poti da seama destul de repede de intentiile pe care le are de fapt si de drept, apeland la mici jocuri. Poti spre exemplu, sa incerci sa amani putin faza cu sexul... nu foarte mult, dar indeajuns cat sa iti dai seama daca el vrea doar asta, sau vrea mai mult. Daca vrea doar sex, cu siguranta isi va vedea de drum de indata ce il refuzi odata :)

Mult succes,
http://fete-singure.miradct.com/sfaturi

| sabin89 a răspuns:

Tu vrei miere, el vrea fund...Nu, nu va potriviti la gusturi.

| fuzzer a răspuns:

Incep cu inceputul, el ti-a trimis un mesaj prin care iti spunea "Ce faci fa"=atitudine tipica cocalarilor.Si cum iti dai seama daca un baiat vrea o relatie serioasa? Pai draga mea,asta se simte,de exemplu eu simt cand cineva ma minte,daca baiatu' respectiv iti trimite flori,iti da mesaje cu "te besk,si chestii de genu",iti face complimente si clar ca vor exista si certuri caci nu e relatie fara cearta dar el nu va renunta la tine.Ok,hai ca devin prea sentimental. Sper ca ai inteles din randurile de mai sus ce am vrut sa spun.O relatie se bazeaza pe fidelitate,iubire,si respect reciproc,cand vor exista aceste elemente poti fi sigura ca e baiatu potrivit,acum depinde si de preferintele tale, ca poate va aparea acel baiat care sa indeplineasca conditiile de mai sus dar tu"Nu ca, Batman".OK, pa'pa, si bafta in viata sa ai!

| Foxyyyy a răspuns:

Ce avatar ai laughing).E evident ca sta cu tine doar pentru sex, se vede din poza ta oricum ce persoana esti.Asa ca, renunta la pretentii ca nu esti demna de ele. Si nici minte nu ai, din moment ce iti iti spuna fa si ce iti mai spune, e evident ca te joaca pe degete cum vrea el.

| bogdan72 a răspuns:

Nu poti, dar poti incerca sa umbli cu tipi mai cu capul pe umeri. Poate nu par la fel de "smecheri", dar sunt mai inteligenti si in general au intentii bune.

| bogdan72 a răspuns:

Si inca o chestie: nu te culca cu el din prima. Lasa-l sa astepte si vezi cum reactioneaza.

| NnDWtf a răspuns:

Nu prea poti, fiecare baiat are propriul lui "stil" de a "agata" sau a "duce fete in pat". Unii vorbesc despre sex cu tine, altii nu vorbesc, dar te fac sa vrei purtandu-te foarte frumos cu tine pana te aduc in pat.
Daca eviti sa ajungi la un baiat acasa timp de 4 luni si el inca sta cu tine si nu iti pune prea des problema sexului, inseamna ca nu sta cu tine doar pentru sex.

Răspuns utilizator avertizat
| RisenAngel a răspuns:

Daca nu iti cere sa faceti sex in prima luna atunci te iubeste... poti sa iti dai seama si singura dupa cum se comporta ce naiba

| anastasia9 a răspuns:

Buna,deci te-ai culcat cu el? si daca nu te superi, dupa cat timp te-ai culcat? existaaa exista astfel de specimene pe pamant si de barbati si de femei..parerea mea este sa nu-i mai dai importanta. pupii

| ColourfulLife a răspuns:

"fa", "voiam... fundul tau"...e clar laughing stai departe de el daca nu vrei copilasi tongue

| Aylee a răspuns (pentru ColourfulLife):

Nu asta a intrebat, daca nu ai chef sa-i raspunzi cauta alte intrebari rolling eyes. Cum iti dai seama? Pai, daca te cuplezi cu el si stai 2 saptamani si deja vrea sex si tu nu-i oferi si se supara, deja iti poti da seama ca vrea doar sex de la tine. Incearca sa-l pui la incercare, fara sex 2 luni dupa ce esti cu el sa vezi cum reactioneaza. De obicei se mai observa si prin gesturi, ca este mereu atent cu tine, mereu te intelege si face ca totul sa iasa bine.

| ColourfulLife a răspuns (pentru Aylee):

Daca iubesti pe cineva, cum sa i te adresezi cu "fa"?winking