| Fericire04 a întrebat:

Helppppp sadDau funda! Mi-as dori sa-mi citeasca un baiat povestioara, sa se pun ain locul aceluia despre care vorbesc si sa-mi spuna el impis de ce ganduri si in ce situatie ar proceda cum a facut-o cel despre care veti citi.
Weekendul acesta am fost la iubitul sorei mele intr-un sat unde locuieste si fostul meu iubit. Cei doi erau cei mai buni prieteni, insa relatia lor de prietenie s-a destramat..nu-si mai comunica, ba chiar se barfesc si vorbesc urat unul despre celalalt.Ideea este ca atunci cand fostul a aflat ca sunt acolo mi-a trimis un mesaj, desi nu mai vorbisem de 3 luni,(~ne-am despartit de 1 an, intr-o maiera f urata~) si practic s-a autoinvitat la iubitul sorei mele acasa.Inainte sa ajung la el mi-a trimis mesaj " Multumesc,Esti o dulce", deoarece i-am zis un nr d telf (mentionez ca el nu obisnuieste s avbeasca sa, sau sa fie asa drragut).

A venit acolo..si a inceput sa ma tachineze..Venise vorba despre un incarcator de'al meu de tel despre care i-am zis ca nu i-l pot da pentru ca " nimic din ce am eu nu este compatibil cu tine"(am zis),iar el mi-a aruncat o privire si mi-a zis " chiar nimic?".
Dupa aceea,am iesit afara sa merg la toaleta si s-a oferit sa-mi dea telefonul lui, sa-l folosesc pe post de lumina, pentru ca afara era intuneric.Initial nu am acceptat,insa dupa aceea am fost de acord, deoarece nu aveam incotro. Avand tlefonul lui in mana, am profitat..si i-am citit cateva dintre mesaje..si asa am descoperita ca iubita lui actuala este fosta iubita a fratelui sau..In fine, ce scria in mesaje nu conteaza. Dupa ce i-am dat telefonul (cred ca uitasem sa ies de la mesaje) mi-a zis urmatoru vers dintr-o piesa prea bine cunoscuta de noi 2 din vremurile cand ne era bine..si versul acela este asta : " Ma combin cu urate sa-mi tina de urat"..Eu de aici am dedus ca vrea sa se justifice de ce e cu aca fata, desi nu i-am cerut nikio explicatie.mi s-a parut mie ca si-a dorit el asa sa ma asigure k nu e nimic serios cu fata aia.
Acum, mi-e teama sa nu fiu prada propriei subiectivitati..si vreau sa va intreb si sa stiu cat mai multe pareri..Toate aceste semnale care le-am descris ( faza k si-a calcat p orgoliu sa vina la fostul lui pr care l-a vbit urat,ca sa ma vada,tachinarea cu compatibilitatea,complimentul ca sunt dulce,justificarea de la sfr ) ce vor sa spuna?
P.S.: mentionez ca am fost prima lui iubire si el pentru mine la fel...a si plans pentru mine(desi e mai mare, are 21, eu 17)..eu am stiut ca am fost fata cu care a avut singura relatie serioasa. De ce toate semnalele astea dintr-o data? PT k noi in anul asta eram ca si stersi unul pentru celalalt..am vbit maxim de 5 ori tot anul..ne-am vzt de reo 2..si acum. dintr-o data sa faca toate fazele astea.ce credeti ca vrea sa arate prin semnalele acelea?

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Eu cred ca este mai important faptul ca tu esti la un pas de a face o mare greseala. Lasa trecutul in urma.

| chazz a răspuns:

Nu imi pot da seama ce gandeste fostul tau prieten. se pot interpreta mai multe "povesti" parerea mea este sa faci ce crezi tu ca este mai bine.

| AndyAndrey35 a răspuns:

day dreaming uite id meu, iti spun pe privat pustea_a