| Cr7adi a întrebat:

Buna prietena mea are 16 ani, eu 19, am fost pana recent de 11 luni impreuna, eu merg la facultate in Cluj, fiind din Satu Mare, ea s-a despartit de mine acuma 2 zile, pe motivul ca ii asa e mai bine pentru amandoi, ca ea nu poate si nu se crede in state sa duca o relatie la distanta.Tot zice ca vrea sa moara singura, ca poate va regreta ceea ce o facut, da vrea sa invete.Repet relatia mergea excelent, normal ca erau si certuri, dar sunt socat deoarece mereu spunea ca vrea sa fie toata viata cu mine, nust ce sa mai fac, am incercat sa o conving dar asa nu se poate, cat timp sa o las, sa o ignor, poate se intoarce la mine? stiu ca ma iubeste tare si sufera pe interior, ultima oara cand am vazut-o s-a abtinut sa nu planga, am vb despre chestile astea tinandu-ne de mana.e foarte dureros. ajutor,

8 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Inseamna ca nu tine prea mult la tine daca singura ei rezolvare a fost sa iti dea papucii.

| larya234 a răspuns:

Well sa fiu sincera trec exact prin aceeasi situatie cu iubitul meu....fiind la liceu ne vedem rar pentru ca eu invat dimineata si el invata dupa amiaza si nu vbm des, asa ca a venit la mine si am vb despre asta, i am explicat ca pur si simplu nu pot sa suport toata durerea si mi e efectiv ciuda pe toate persoanele care il vad in fiecare zi si oricat de tare s a rugat, m am tinut tare, desi plangeam cu sughituri si efectiv eram atat de goala pe interior. spune i tot ce simti pentru ea si ca vei fi mereu langa ea si daca tot nu merge, las o sa plece.crede ma, stiu cat doare si cat de groaznic e...am citit de curand ca ceea ce e menit sa fie al tau, va fi. Ai grija de tine si de ea si doar pastreaza ti calm si fa tot ce simti sa nu regreti nimic apoi.

| RAY a răspuns:

Sti ca te iubeste dar te-a lasat? te minti singur sincer, daca te iubea nu spunea asta, numai te milogi atata dpa ea, adevarul e ca a avut dreptate relatile la distanta =suferinta inutila, fetele joaca teatru bine, alea plang si se pot gandi la altul mai ai de invatat multe, isi recomand niste paraziti poate te trezesti la realitate

| neutrino a răspuns:

Ea are dreptate si in plus, o fata tanara si sanatoasa are nevoie de o relatie cu cineva care ii este aproape, nu la distanta.

| LoveSleep a răspuns:

N-o să meargă, are dreptate. Gândește cu capul pentru 2 minute și lasă sentimentele pentru mai târziu. Chiar crezi că ea o să respingă toți băieții doar pentru că are o relație cu tine și te vede de 2 ori pe lună? Același lucru se poate spune și despre tine.
Știu că "visele sunt gratis", dar nu abuza de ele laughing

| ywar a răspuns:

Te iubeste, dar te-a parasit... nu e ceva fortat? In plus, va fi o relatie la distanta si asta va fi extrem de dureros pentru voi. Se pare ca ea a realizat lucrul asta si si-a creat o platosa contra suferintei, despartindu-se acum de tine. Nu plange, mergi inainte si pune-te pe calarit femeiuste ca sunt destule.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am mai auzit in viata mea de un om care una spune si alta face! Cu exceptia tuturor femeilor pe care le-am cunoscut...

Oricum, are dreptate sa aleaga asta. Incearca sa se protejeze de multe incertitudini si o suferinta mai mare, pe viitor. Las-o in pace.

| vegeta a răspuns:

Iao cu tine la Cluj ia la liceu si tu la facultate!