| geogi a întrebat:

Buna m-am impacat cu fostul prieten dupa care am suferit asa de mult si acum parca nu mai simt nimic pentru el nu mai stiu ce sa cred inainte plangeam cu zilele dupa el si acum cand il am nu mai imi pasa poate sa fie din cauza ca mi-a facut foarte mult rau si sa comportat foarte urat cu mine in trecut? Acuma de cand ne-am impacat ne-am intalnit maxim de 3 ori si stam in acelasi oras da tot zice ca nu are timp sa ne intalnim este si la facultate acum seara ne-am certat din nou din cauza ca i-am spus ca nu mia mai spus ca ma iubeste de mult ce sa mai fac? Daca ma puteti ajuta lasati-mi id in mesaj...

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ce este prima oară nu este și pe urmă!
Pa, pa.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Spui ca nu-ti mai pasa de el, dar ai vrea sa iti spuna ''te iubesc''! WTF?

La tine e vorba doar de orgoliu...despartiti-va!

| marsy a răspuns:

CrEDD K NU AI AVEA NEVOIE SA-TI SPUNA CA TE IUBESTE PN CA TU NU-L IUBESTI! E adevarat ca tu nu mai simti pn el ceea ce ai simtit de aceea se spune ca :``ca sa fii fericit nu privi in trecut:``Probabil el a cazut in ochii tai, tu ai suferit pentru el si acum ti-ai dat seama! Propunerea mea ar fi sa va despartiti.Sa nu mai perzi timpul cu el daca nu e cazul! Freedom!

| andreea_9470 a răspuns:

E clar ca l-ai uitat si cred ca te-a uitat si el. ar fi mai bine pentru amandoi sa incheiati aceasta relatie, pentru ca nu e decat "o ciorba reincalzita"happy...

| scumpete a răspuns:

Pai si mie mi` s`a intamplat la fel. Sincer nu stiu ce avem noi fetele de ni se intampla acest " fenomen brusc ", dar eu cand ma cert cu el si zicem ca ne despartim parca nu as vrea, ma simt prosth, si as vrea sa ii zic sa reluam din now si asta facem pana la urma, dar apoi iar ma plictisesc

Deci poti sa stai linistita ca nu esti singura.

Si cred ca ar trebui sa stai sa te gandesti destul de bine, ai putea sa ii spui direct ca nu mai poti sa ti la el cu tineai inainte si macar sa iti dea o perioada sa vezi si tu cum iti e si fara el, o anumita perioada de gandire(pauza)
Si eu o sa fac la fel, dar nu stiu cum sa ii spun.

| snowflake a răspuns:

Probabil ai asteptagt prea mult.
sau poate ca, ceea ce era inainte nu era asa de puternic precum credeai happy
eu zic sa treci mai departe. nu are rost sa iti bati capul happy

| alexa23 a răspuns:

E probabil din cauza ca te-a ranit si rana nu e vindecata complet. Cred ca iti e frica sa mai simti la fel, sa nu fii nevoita sa mai treci inca o data prin ce ai trecut. Incearca sa pui in balanta tot ce a fost frumos si tot ce te-a facut sa suferi in relatia asta si vezi care atarna mai greu. Si daca intr-adevar consideri ca el este persoana cu care vrei sa iti petreci timpul pe un anumit termen sau pentru tot restul vietii, atunci treci cu totul peste ce a fost, lasa durerea in urma si concentreaza-te ca de data asta sa fie bine.

| 7fold a răspuns:

Iuli nu este chiar asa incercati sa petreceti mai mult timp impreuna sa o luati de la capat uitati ce a fost rauhappy "unde nu este dragoste facem"happy

| yuLikk a răspuns:

1. Daca tu nu mai simti nimic pentru el. nu ai dc sa ramai impreuna cu el
2.Nu inteleg. tu i-ai zis ca nu ti-a mai zis ca te iubeste.si v-ati certat? In primul rand asta nu e motiv de cearta, in al doilea and. daca el a inceput cearta e clar ca nu prea mai simte nici el ceva pentru tine.