| anonim_4396 a întrebat:

M-am imprietenit mai de mult cu un baiat de pe internet. La inceput credeam ca o sa fie o simpla prietenie de 2 saptamani asa ca mi-am permis si i-am spus tot felul de bazagonii despre ce faceam eu.
I-am recunoscut ca am mintit, dar nu si ce.
Ce sa fac?
Ma simt foarte prost in privinta asta.
Cum i-as putea explica in asa fel incat sa nu se supere pe mine si sa nu ma creada o mincinoasa?

8 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Nu vad nici o logica in a minti asa aiurea, suferi cumva de mitomanie?

| RAY a răspuns:

Daca deja l-ai mintit slabe sanse sa mai creada in tine

| corbulalbrosu a răspuns:

Nu ai altceva de facut decat sa recunosti ca prin ceea ce ai facut ai dorit doar sa-l impresionezi si nimic mai mult. Ca ai incercat doar sa-l uimesti peste masura, prin puritate, atitudine sau o tinuta mai neobisnuita, deoarece nu ti-ai inchipuit ca prietenia dintre voi se va permanentiza. O astfel de explicatie pana la urma cinstita, privind purtarea ta de la inceput, va elimina orice posibilitate de a te aprecia/considera ca fiind o mincinoasa. Ii spui ca pur si simplu ai dorit sa epatezi dintr-o pornire un pic mai "teribilista" si sunt convins ca va intelege perfect situatia. Succes.

| neutrino a răspuns:

Nu mai ai cum, poate, eventual, sa recunosti toate minciunile spuse.

| Emilian65 a răspuns:

In mintea lui ramai o mincinoasa in care nu poate sa aiba incredere.

| Lawliet14 a răspuns:

Pai vei primi o a doua sansa daca ii spui adevarul. Parerea mea.

| Kriss96 a răspuns:

Spune-i adevarul. Daca tot ai intrat in problemuta asta macar spune adevarul acum. Eu cred ca o sa conteze daca esti sincera. Poti sa ii spui ca nu ai stiut cum o sa iasa pentru ca de obicei asa se intampla cu relatiile pe net.

| MrLucas a răspuns:

Spune-i ca ai mintit doar pentru ca iti e foarte greu sa capeti incredere in persoane deoarece ai fost dezamagita de multe ori, insa pe masura ce a trecut timpul el ti-a castigat-o asadar iti doresti sa te deschizi complet in fata lui.
Da stiu, impresionat ce idei perverse am.