| alinagyo a întrebat:

M-am indragostit ca o proasta de un coleg de clasa, el arata bine, e inteligent(delasator).Eu il stiu pe el ca nu se uita la frumusete ci la ce are in cap o fata dar nu stiu ...Nu stiu ce sa fac, sa-i arat putin ca il plac,putin ca sa las o portita de scapare, in caz ca nu ma place? Sau sa mai astept pana termin.Sunt intr-a 12-a.O prietena de la alta clasa imi spune ca il vede ca se uita la mine din cand in cand, adevarul e ca si mie imi lasa cateodata impresia ca ma place.Ce fac?

12 răspunsuri:
| LeontinAndrei a răspuns:

Daca chiar iti place de el si vrei sa fiti impreuna arata-i ca si tie iti place de el ca sa inteleaga ca are o sansa cu tine. In cazul in care nu vrei... atunci nu are rost sa te chinui sa ii arati asta.

Be smart and take care.winking

| shadow72 a răspuns:

Ia problema in dinti ca nu mai tine...glumesc
vorbeste cu el.esti fata mare de acum

| alinagyo explică (pentru shadow72):

Daca era la alta clasa nici nu ma mai gandeam dar asa... daca spune nu, o sa ma simt asa de prost si o sa cred mereu ca se uita la mine si ca rade de mine, sunt cam panda stiu

| shadow72 a răspuns (pentru alinagyo):

Mai stiu ca aveti impresia asta dupa ce va respinge un baiat dar e doar in mintea voastra.nu rade nimeni numai ca asa crezi tu.plus ca la 18 sau 19 cat aveti voi nu se mai fac copilarii ca respinsul aiurea sau rasul de un coleg.Si eu tot a 12-a am terminat anul asta si stiu ce spun

| Danysan a răspuns:

Nu cred ca a te Indragostii e o Prostie. Spune-i ce simti -Mai ai putin Timp si poate o sa regreti. Macar fa tu asta daca el nu vrea.Ideal ar fi sa il ataci in ultima saptaman de Liceu ca in cazul in care te refuza sa nu fi nevoita sa il vezi zi de zi.Asa au facut la mine unii in clasa a 12-a.S-au cuplat la final...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Eu te sfatuiesc mai bine sa-ti vezi de scoala si sa lasi baietii pe mai tarziu, ai timp de ei.
Te pup si succes la scoala!

| Morphines a răspuns:

Fă ceea ce simți.
Dacă ție îți place nebunește de el și la rândul tău ai surprins unele priviri din partea lui, atunci dă-i de înțeles că îl placi. Nu se poate întâmpla nimic rău. Cel mult să vrea să fiți doar prieteni. Dar dacă vei încerca să faci ceea ce simți nu-ți va părea rău că nu ai încercat! Baftă!winking

| vangaelis a răspuns:

Pur si simplu il abordezi, nu ai nimic de pierdutwinking vorba aia: nu risti, nu castigiwinking

PS: De ce ai pus in paranteza asta "e inteligent(delasator)"? De obicei in paranteza explici un lucru sau enumeri ceva din cuvantul initial. Delasator nu e sinonim cu inteligent.

| sayWhaaat a răspuns:

Buna alina, daca ti s-a intamplat asta, imi pare foarte rau pentru tine, ai avut un ghinion tragic.
Iti vorbesc din propria experienta...
De acum 2 lucruri se pot intampla, ii dai de inteles ca il placi si veti fi impreuna, caz in care crede-ma, iti va fi greu sa mai stau cu capul la invatat pentru bac, sau, ceea ce nu doresc nimanui...iti va spune nu, iar tu probabil vei fi distrusa, pentru ca nici nu vei avea posibilitatea de a il uita ( iti e coleg, va vedeti zilnic ), si chestia asta te va darama psihic total, pe parcursul unui an.
Eu am fost doar o luna in postura asta, si cred ca am fost aproape beat in fiecare zi la scoala, eu care nu pusesem gura pe bautura niciodata.
Deci, nici macar nu e un risc pe care ti-l asumi, doar 2 rele se pot intampla.
Te sfatuiesc sa iti vezi de bac, si sa lasi acest baiat pana cel putin pana pe sfarsitul scolii.
Succes.

| CristinaMariaGG a răspuns:

Daca il placi atat de mult poti sa dai un semn ca il placi dar in acelasi timp sa te concentrezi bine pe scoala pentru ca baietii mai sunt dar. cu scoala e cam greu big grin

| alinagyo explică (pentru CristinaMariaGG):

Sunt constienta cu scoala, crede-ma

| CristinaMariaGG a răspuns (pentru alinagyo):

Atunci ce mai astepti big grin vorbeste cu el :*:*