| Soricel a întrebat:

Ma gasesc intr-o situatie mai delicata. Plac un baiat inca din copilarie. Am incercat sa fiu cu el, dar lucrurile nu au mers atunci prea bine.Ne-am despartit si ambii am suferit. Acum (prin imprejurari aranjate de prietena mea) el a ajuns sa imi destainuie cat l-a durut si mi-a spus cat de mult tine la mine. Eram in culmea fericirii, dar am realizat ca nu pot ffi cu el. Acea "relatie" de acum un an si ceva era neoficiala(mai exact niste flirturi). Insa acum el vrea ceva serios. Parintii mei nu il plac, ne intalnim in vacante doar si eu nu pot sa stau cu el, dar nu vreau sa ajungem in situatia de acum un an. Nu stiu cum a gassc o cale de mijloc...Chiar il plac si el ma place poate mai mult.Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| andreeasim1 a răspuns:

Parintii tai nu ar trebui sa se bage in alegerea partenerului tau de viata. Daca va placeti atunci incercati ca sa nu regreti mai tarziu si sa nu iti pui intrebarea, oare cum ar fi fost, nu pierzi nimic incercand.Baieti sunt si daca cauti gasesti ceva bun.Bafta!

3 răspunsuri:
| kymy a răspuns:

Si eu am fost in acceasi situatie dar uite acum sunt impreuna cu acel baiat pentru ca am vorbit cu el, am stat cu el si mereu imi spunea ca ma iubeste etc noi 2 acum suntem f apropiati. Iar parinti sa nu se bage. Ia o decizie si ascultati inima.TREBUIE SA IEI O HOTARARE

| andreea_4416 a răspuns:

Eu zic sa mai incerci, nu se stie niciodata. poate ca situatia de anul trecut nu se va mai repeta si o sa mearga lucrurile intre voi.happy cat despre parintii tai. asa cum a zis si andreeasim1.nu ar trebui sa se bage in alegerea partenerului.

| marcel18 a răspuns:

Nu