| Alice_2720 a întrebat:

ma nelinisteste ceva. Mie imi place de un baiat din clasa mea si nu stiu daca si el ma place si chiar as vrea sa stiu. Uitati cum se comporta:Se cam da la toate fetele si se da si la mine, ma pipaie si ma gadila, radem impreuna, cate odata cand se apropie de mine(stam in aceeasi banca)simt ceva ciudat ca si cum ar vrea sa faca cvea sau sa zica ceva(nu stiu), deocamdata nu e cu nici o fata.As vrea sa stiu daca ma place si ce sa fac ca sa devenim mai apropiati(nu chiar "iubiti"), acum suntem doar amici, a da si sunt destul de timida la scoala dar acasa si in afara scolii sunt "nebuna", si nu stiu ce sa fac sa ma schimb.

Intrebari:
Ma place macar putin?
Cum sa nu mai fiu timida?

P. S:Am doar 13 ani si o luna (cls.6)

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Se cam dă la toate fetele, vă pipăie, etc? Interesant personaj!
Un prieten nu se face un coleg de bancă ori de clasă!
Îți vezi de școală și lasă prostiile că ești la un pas să te îndrăgostești și asta nu este bine tocmai acum.
Pa, pa.

| Aylee a răspuns:

Alice, noi nu suntem ceva gen Mama Omida sa ghicim in stele, daca se comporta la fel cu toate fetele... e probabil doar o prietenie...

| DeeDee a răspuns:

Eu cred ca tie iti place atentia pe care ti-o acorda, nu neaparat sa il placitongue iar el se comporta asa cu toate, nu numai cu tine, nu? Dar te pipaie si te gadila pentru ca ii permiti. Baietii de varsta lui nu se gandesc la placut si la relatii, ci doar la actiune. Mai gandeste-te la astatongue

| RoxYuuKikyo a răspuns:

Daca se da la toate fetele inseamna ca ii place sa petreaca timp cu ele. Asa este un baiat si la mine in clasa si mereu face la fel. Cred ca daca va intelegeti asa de bine si el isi pune aceleasi intrebari pe care le pui si tu. Ca sa nu mai fii timida trebuie sa izbucnesti si sa-ti amintesti ca ai o singura viata de trait si trebuie sa o traiesti la maxim.Nu e bine nici chiar nebuna.
Sper ca te-am ajutat.

| Alice_2720 explică:

Multumesc pentru sfaturi :*

| Sidulshe a răspuns:

Eo cred ca te place daca simti ce ai spus m sus...de obicei asa simti cand vien un sarut spontan pe care il vreau ambele persoane.dar unul din voi da puzin inapoi.e normal. Insa sa scapi de timiditate e mai greu.doar in tim p vei reusi...desi eu iti tin pumni, succes