| anonim_4396 a întrebat:

Ma numesc Alina si am 16 ani. Povestea mea e una lunga daca o sa o cititi o sa va fiu foarte recunoscatoare.
Era o seara tare plictisitoare si nu prea aveam somn. Am intrat pe un site de socializare sa intalnesc persoane din alte tari asa in cat sa-mi pot perfectiona si engleza. Si am dat de tipul acesta care este tocmai din SUA. Am vorbit pe acel site cam 2 ore, dupa care mi-a cerut ID-ul de skype. A doua zi am vorbit din nou si tot asa pana astazi(avem aproape o luna de cand vorbim). Ei bine la inceput vorbeam despre orice prostie dar acum suntem mult mai apropiati adica vorbim pana dimineata si de 2 saptamani mi-a spus ca chiar tine la mine si mi-a si demonstrat(nu conteaza cum oricum nu va ganditi la prosti) Prima data nu am stiut ce sa zic dar el a fost plecat pentru 3 zile si atunci mi-am dat seama ca si eu il iubesc si chiar mi-a fost dor de el. Insa distanta literalmente este mult prea mare. Mi-a promis ca o sa ne intalnim intr-o zi orice s-ar intampla. P.S si el are aceeasi varsta ca si mine. Deci intrebarea mea este.ce ar trebui sa fac? Nu-mi scrieti ca sunt prea mica si o sa mai simt aceeasi chestie pentu inca 1000de baietii ca nu e asa. Mi-a mai placut de unul altu dar niciodata nu am mai simtit asta/ sau ca e periculos ca l-am intalnit pe internet...sunt constienta de asta dar nu e cazul.Chiar tin la el si el tine la mine mi-a spus ca peste 2 ani o sa ne vedem, pentru ca atunci vom fi amandou majori. Vreau doar un sfat si incercati sa nu fiti rautaciosi sau sa ma judecati este dreptul meu sa intreb.

Răspuns Câştigător
| Irinnaaa a răspuns:

Am fost in exact aceeasi situatie ca tine. E destul de dureros, dar depinde : daca este, cu adevarat, ceva special intre voi, va dura si 2 ani si sentimentele vor fi neschimbate, iar cand va veti vedea, va fi extraordinar. Daca este doar o chestie de suprafata... se va duce repede. Poate prietenia va ramane, dar romanta se va duce. Nu stiu cum te-as putea ajuta mai mult... multa bafta!

8 răspunsuri:
| WweEdge a răspuns:

Deci eu as vrea sa stiu cum ti-a demonstrat el ca te iubeste

| Alina321 a răspuns (pentru WweEdge):

Pai prin cuvintele care mi le-a spus. Mi-a spus niste chestii care ai cam vrea sa le ascunzi dar totusi el a fost sincer cu mine.

| florg78 a răspuns:

Sentimentul e pe cat de frumos pe atat de periculos, continuati sa vorbiti, nu-i nimic rau in asta si timpul rezolva totul, daca e ceva serios va inflori pe zi ce trece, daca e doar ceva de monent se va ofili, sper sa nu fie cazul.

| highheadshot a răspuns:

Proasta.

| neutrino a răspuns:

Acest joc il practica mii de tineri si putini nu cad in capcana aceasta. E ca orice joc pe caculator de care devii dependent(a), in lipsa unei relatii reale.

Răspuns utilizator avertizat
| alma17 a răspuns:

Nu pune la suflet aceasta relatie ca o sa suferi daca in scurt timp vei vedea poze cu el si cu o alta fata iti va veni fff greu.

| Irenne17 a răspuns:

Si eu am o poveste asemanatoare. Ti-as putea spune mai multe dar... imi lasi un id, ceva? daca nu te superi :*