| andreeeeeeeeeeea a întrebat:

ma numesc andreea. am 12 ani. acum cateva zile mam sarutat cu un baiat. dar ma simt prost deoarece nu am experienta si eu nu am facut nimic l-am lasat pe el sa faca totul. dar cel mai rau este ca de multe ori l-am refuzat. ma simt asa de rau. peste cateva zile vreau sa se repete iar sarutul; dar vreau sa fie unul calumea. va rog frumos ma ajutati? dati-mi sfaturi. va implor din tot sufletu, sunt dsperata nu stiu ce sa fac. va rog ajutati-ma! va multumesc mult de tot

Răspuns Câştigător
| alexsmyley a răspuns:

Nu stiu ce intelegi tu prin sarut, banuiesc ca pupat pe buze.E normal sa ai emotii din moment ce e primul tau sarut.Nu trebuie sa-ti fie rusine, e ceva normal, e debea inceputul pentru tine si o sa vezi ca totul o sa vina de la sine.Succes!

8 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Incearca cu piele de pe spatele palmei, dupa ce te-ai spalat bine pe maini! Nu te vede nimeni, poti exersa cat vrei si nu e nimeni sa iti reproseze ca asa si pe dincolo. Vorbesc foarte serios! Iar casnd va fi sa se repete, sa fi spalata pe dinti, sa nu te grabesti, si sa il lasi pe l sa vezi ce si cum face, si incet, te dai dupa el, etc. Daca ti se va parea cumva ceva nelalocul lui, te poti opri si intreba ce si cum! Cine intreaba nu greseste si nimeni nu s-a nascu invatat, toti am trecut, initial, prin aceste mici dileme! Curaj si success!

| Cypronge a răspuns:

Sfatul cel mai bun pe care as putea sa til dau e exact sfatul pe care stiu ca nu o sa il urmezi. Ai 12 anisori, esti inca un copil si mai ai cativa ani de copilarie ramasi asa ca bucurate de ei asa cum tu stii mai bine, lasa saruturile pentru ca esti prea micuta, e pacat sa renunti la inocenta ramasa pentru un simplu joc pe care tu il iei prea in serios. Bucurate ca esti inca copil nu te grabi sa cresti pentru ca o sa iti para rau. Dar daca cumva chiar te grabesti sa cresti find probabil influentata si incurajata de alte persoane. Un sarut e ceva emotional e o exprimare care difera de la o persoana la alta, nu trebuie sa te iei dupa sfaturile altor persoane. Dar daca chiar vrei uite aici un mic ghid. http://www.lyla.ro/relatii/arta-sarutului-cum-sa-saruti-cu-pasiune/

| deeeeea1 a răspuns:

Nu exista o tehnica de a saruta, totul vine de la sine, fa ce face si el.Nu e un capat de lume toti invata.Insa la varsta ta ar trebui sa te gandesti la alte lucruri nu sa te gandesti la un sarut

| 1Qitu a răspuns:

Sarutal tu prima va fi surpins

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi poate trebuie sa fii tu mai directa doar ca nu da bine la o fata sa-l sarute ea prima pe buze, incearca pe gat laughing

| diavolitadulce a răspuns:

Data viitoare ia initiativa si saruta.l tu

| împartezâmbete a răspuns:

Andreea tu inca esti mica, nu trebuie sa fii dezamagita `mai ca nu a fost perfect sarutul, nimeni nu se naste invatat, pe parcursul vietii o sa ai timp sa inveti asta si cel mai important pentru scoala! pentru viitorul tau

| xNeverInLovex a răspuns:

Pai incearca s ail saruti.sau in cel mai raw caz pune pe cine sa te invete...dar cel mai bine e sa ii explici chiar daca nu sti cum... explica-i.:*