| Cristinutza_9819 a întrebat:

ma numesc cristina si am 17 si 8 luni, am un prieten de o saptamana care are 23 de ani si el deja mi-a zis sa ma gandesc daca sunt pregatita sa facem dragoste, ca el e baiat si nu poate sa ast mult timp pentru un lucru care se va intampla o data si o data, mentionez ca sunt virgina, Ce ar trebui sa fac? sa continuam relatia sau nu?
Am vb cu el si i-am spus ca nu vreau sa fac pasul asta imp abia dupa 0 saptamana, si mi-a zis ca am perfecta dreptate ce a vrut sa spuna cu asta?

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Inca un prost in societate si pedofil la meserie, da ce baiat ai ales mai zguduiete putin sa iti revina memoria la cap

emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Probabil ca te-a incercat putin, dorind sa vada ce fel de fata esti. Eu zic sa nu faci acest pas pana cand nu vrei tu. Nu conteaza la ce varsta iei aceasta decizie, important este sa-ti placa tie. Bafta!

| Acvila a răspuns:

Da-l in ***! "El e baiat si nu poate sa astepte"... daca tot nu poate sa astepte sa se duca frate pe centura! Nu fii toanta sa cedezi si ultima farama de copil pe care (sper) ca o mai ai, unui tip care dupa o saptamana ti-a si cerut asa ceva. Poate iti dai si tu seama ca o sa te ia drept o usuratica.

| nely19 a răspuns:

Draguta mea imi pare rau sa te dezamagesc dar daca a trecut o saptamana si deja iti cere asta, e nasoala treaba, prima noapte de dragoste nu se uita niciodata si banuiesc ca nu ai vrea sa ai amintiri neplacute, eu zic sa te gandesti bine pentru ca daca ar tine un puik macar la tine te-ar astepta si nu ar mai gasi motive din`astea prostesti "ca el e baiat si.bla bla bla"acum ramane la aprecierea ta, dar sfatul meu este sa nu te grabesti

te pupic :*:*

| hackey a răspuns:

Daca a trecut o saptamana si deja nu, ao poate fara sex... iti dai seama cate trebuie sa fii schimbat pana sa te intalneasca pe tine?
Esti doar un punct de bifat intr-o lista

| HotChoclate a răspuns:

Sa nu o faci niciodata doar pentru ca asa vrea el. Daca te iubeste o sa astepte cat vrei tu. daca insista inseamna ca nu tine deloc la tine si vrea doar sa sa faca sex cu tine.

| crisgently a răspuns:

Nu te lasa dusa de val.mai asteapta vreo 3, 4 luni, vezi ce se mai intampla... poate pana la urma o sa te bucuri ca nu ai facut nimic cu respectivul.rabdareeeeeeeeeeehappy

| motherfuckerstyle a răspuns:

O saptamana? iti spun eu ca acel baiat vrea doar sex de la tine, sa fim seriosi ar putea astepta mai mult dar inchipuie-ti ca il asteapta si alte,, floricele de deflorat'' eu spun sa nu te bagi si mai ales ca esti virgina:d

| mihaitza90 a răspuns:

Iti zic sa astepti ca dc o faceti el va face corupere de minor si ar putea intra la mititica pentru asa ceva.sau gasesteti un prieten care are vreo17-18 ani

| Charmed a răspuns:

Parerea mea e sa nu te sperii de genul "sunt barbat si nu pot astepta", cand tu crezi ca estipregatita pentru acest pas atunci fa`l, daca el nu poate sa ashtepte inseamna ca nu are suficiente sentimente pentru tine si nu merita. Prima data trebuie sa fie special chiar daca nu e perfect, si clar e de neuitat. Deci nu te grabi sa faci acest pas doar de teama ca il vei pierde, 100% daca el nu are rabdare sa ashtepte pina tu estipregatita, ceea ce vrea e doar sex sau sa mai adaoge o virgina pe lista. Gandeste`te bine la ceea ce vei face. Mult noroc

| ruxandra_3685 a răspuns:

Vreau sa iti zic o persoana daca te iubeste te asteapta pe tine, de indata ce sti virgina, sa fii hotarata ca vrrei sa faci acel pas, fara sa te grabeasca fara sa faca presari asupra ta.
De indata ce iti cere acest lucru inseamna ca se grabeste sa-si ia trofeul, adica pe tine, prima noapte si nimic mai mult. dar depinde si de cat timp sunte-ti impreuna. Ai grija ce se poate purta foarte frumos cu tine doar pana o sa-si atinga scopul iar dupa aceea nici nu o sa te mai bage in seama.
Ce as face in locul tau: cand te mai bate la cap spune-i ca nu esati pregatita inca si daca vezi ca incepe sa se enerveze inseamna ca rea sa ajunga cu tine in pat, iar daca te ia in brate si te saruta inseamna ca te intelege si o sa te astepte pana cand o sa fii tu pregatita.
mult succes. big grin