| anonim_4396 a întrebat:

Am prieten de 4 luni si pot sa spun ca relatia noastra e cat se poate de serioasa..Ideea e ca vrea sa facem dragoste(sunt virgina) si nu ma simt suficient de pregatita de aia i-am spus ca nu si ca abia avem 4 luni e prea repede..Eu nu vreau sa-l pierd dar nici sa facem dragoste inca(mi-e frica de ceva dar nu stiu de ce), poate tin prea mult sa fiu virgina..Credeti ca o sa ma insele daca nu o sa-i dau ce vrea? ne iubim mult si mi-a spus ca pentru asa ceva nu m-ar parasi.Multumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună Aurora.
Dacă te iubeşte, nu te va înşela.Nu ştiu ce vârstă ai, dar, nu face decât atunci când crezi tu că e momentul potrivit.
Când ai suficient de multă încredere în el, după ce vă cunoaşteţi mai bine, iar relaţia va fi solidă.

Eu spun să stai liniştită.Nu te îngrijora.
O zi plăcută.

8 răspunsuri:
| shtephie a răspuns:

Mentineti punctul de vedere, sa nu te conditioneze el, daca te insala inseamna ca vrea doar sex, daca te iubeste te va astepta!

| ynna93 a răspuns:

Pai daca el ti-a spus ca te iubeste si ca nu ar face asa ceva, de ce sa nu-l crezi? Oricum daca e sa se intample asa ceva ai sa observi, dar n-ai de ce sa-ti faci griji, si nici nu trebuie sa te grabesti pe tine de teama acestui fapt. Asa ca stai linistita si cand ai sa simti tu ca vrei lucrul asta ai sa o faci.Bafta.

Răspuns utilizator avertizat
| WizKhalifaa a răspuns:

Incearca sa rezolvi altfel problemele. Pana te decizi ce faci cu virginitatea ta ai putea sa iti rezolvi iubitul altfel. Sarutal pasional, atingel cu mana pe gat, apoi cobori usor pe piept. si tot asa pana ajungi la... instrument. Oferai un orgasm cu mana si lasa-l sa te atinga si el unde isi doreste cel mai mult. Si cel mai ok ar fi daca i-ai face un oral. Baietilor le place foarte mult oralul si ar fi o dovada de iubire din partea ta, atunci ar gandi si el ca merita sa astepte.
Asa am procedat si eu cu prietena mea, am avut rabdare 7 luni, dar dupa 4 luni ma rezolva cum ti-am scris mai sus.
Sa nu iti fie rusina, masturbarea si sexul oral sunt lucruri absolut normale si esentiale in viata de cuplu.

| aurora50scumpika a răspuns (pentru WizKhalifaa):

Oribil...nu as face asa ceva

| WizKhalifaa a răspuns (pentru aurora50scumpika):

Se vede ca inca nu te-ai maturizat. Sa nu mi-o iei in nume de rau, dar toate fetele fac sex oral, unele mai devreme iar altele mai tarziu.
Sa stii ca noi barbatii avem dureri de cap si testicole daca ne excitam si nu ejaculam.Cand o sa iti incepi viata sexuala ai sa vezi ce greu o sa te abti sa nu faci sex(bine, nu dupa 1-2 zile... cand o sa iti cunosti corpul cu adevarat).