| Ione_Ionela_1993 a întrebat:

Buna ma numesc Ionela am 18 ani am o relatie cu un baiat in varsta de 23 de ani de 1 an de zile.Ne iubim foarte mult, ne respectam si ne intelegem foarte bine.Acum cateva luni(3-4)mi-a propus sa facem dragoste, eu l-am refuzat iar el mi-a zis ca ma va astepta pana voi fi eu pregatita sa fac pasul asta(precizez ca sunt virgina)acum in orce discutie ajungem la subiectul asta ca el chiar ma doreste foarte mult si ca ma vrea.si eu imi doresc intr-un fel asta dar eu am parinti foarte severi iar daca afla ca nu mai sunt virgina nu stiu ce voi pati.Nu stiu ce sa fac...as dori niste sfaturi daca se poate.Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| Betty18 a răspuns:

Eu zic sa o faci doar in momentul in care tu esti FOARTE SIGURA ca asta iti doresti, mai ales daca el te va astepta. Te iubeste mult probabil. Daca tu stii ca asta vrei da-i inainte, daca nu asteapta clipa potrivita, ca mai tarziu sa nu ai nici un regret. Nu trebuie sa te lasi constransa de el, de spiritul de turma sau de ce iti vor spune ceilalti. Multi probabil vor zice sa o faci ca doar esti mare, insa trebuie sa SIMTI si tu asta! happy Daca tu asa crezi mai asteapta!

Felicitari pentru ca ai ajuns as apana acum. Inseamna ca esti o fata desteapta cu princpii bine definite. Sa se spanzure pe rand un baiat de fiecare data cand aud de o virgina peste 18 ani. Sunt niste misogini care au avut parte doar de parasute la viata lor.

11 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună Ionela. Dacă îţi doreşti să faci acest pas important cu dânsul şi vă iubiţi, vorbeşte cu părinţii tăi, calm! Explică-le frumos că eşti în măsură să iei decizii singură şi că îţi doreşti să te susţină, sprijine în coontinuare!
Trebuie să înţeleagă că nu mai eşti un copil. Dacă nu o să înţeleagă din prima, nu te da bătută!
O seară plăcută!

Răspuns utilizator avertizat
| lovitddefulger a răspuns:

Fa-o daca ti-o doresti, insa nu o face doar pentru el.Pana la urma iti vei petrece viata alaturi de un barbat, ai si tu nevoi, si el de altfel.

| DmxSDoG a răspuns:

Asa fete vezi mai rar. like! eu zic ca ai putea sa faci pasul numa sa ai grija. happy numa vezi sa nu se plictiseasca de tine nu stiu cum sa zic gen ca bine pana acum o fost intuziasmat ca el fa fi primul da du 5 - 6 relatii nu stiu. noah poate o sa ai o relatie serioasa. deci felicitari!

| deutzanico a răspuns:

Ai 18 ani, nu trebuie sa iti ai fie frica de parinti. Adica daca nu te lasa acum, atunci cand? Banuiesc ca ei iti cunosc iubitul deci cred ca constientizeaza ca deja ai facut acest pas. Oricum nu trebuie ei sa stie, doar nu te duc la control sa verifice daca mai esti sau nu virgina.
Deci bafta!

| Tinaaa a răspuns:

Mcwallace: nu mai traim cu conceperea de acum 100 de ani.
In privinta ta, daca simti ca il iubesti si te iubeste, fa-o cu el. Intr-un an de zile relatia voastra e bazata pe iubire, presupun. Mai ales ca ai specificat ca el a zis ca te asteapta pana esti pregatita. Fa ce iti spune inima, si daca tes imti tu pregatita!