| Ione_Ionela_1993 a întrebat:

Ma numesc ionela am varsta de 18 ani si am o relatie de 1 an si 1 luna cu un baiat de 25 de ani.Problema mea este ca el mi-a propus de ceva vreme sa facem dragoste, dar eu l-am refuzat(precizez ca sunt virgina), numai ca el insista imi spune ca ma doreste foarte mult si ca este normal ca 2 persoane ce se iubesc sa treaca si la pasul asta.Treaba este ca mie imi e frica de parintii mei care sunt foarte aspri.Acum 2 zile eram cat pe aici sa o facem, dar a intevenit o problema si n-am mai facut nimic.Lam vazut atunci dezamagit, daca pot spune asa.Chiar nu stiu ce sa fac.

Răspuns Câştigător
| doc69 a răspuns:

Daca parintii tai iti dirijeaza viata poate le propui lor sa faca dragoste cu iubitul tau.ce e asa ano0rmal ca doua persoane care se iubesc sa faca dragoste? o sa aiba o multime de frustrari tu vei ramane cu parintii si el se va duce tot inainte.

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Dupa 1 an de relatie cred ca ar fi timpul sa faci si pasul asta daca il iubesti

| Crocaa a răspuns:

Chiar nu stii ce sa faci! E simplu:iti doresti asta? Totul depinde de tine, nu mai conteaza ce zic parintii atata timp cat tu iti doresti asta si, in fond, nici nu trebuie sa stie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna Ionela.
Esti la varsta la care, dupa cum bine stii, poti decide ce vrei sa faci.Esti suficient de matura, iar parintii tai trebuie sa inteleaga asta. Poti avea o discutie cu ei, pe tema asta.
Important e, ca tu sa iti doresti sa faci pasul asta. Daca il iubesti si el la fel.
Nu ai de ce sa te temi.Cum am mai spus...parintii tai trebuie sa inteleaga ca esti suficient de mare incat sa iei singura decizii.

O seara placuta!

| caterinasmile a răspuns:

Sincer cred ca esti destul de mare pentru a face acest pas iar parintii tai ar trebui sa inteleaga! Nu vei ramana mereu puiul lor cel mic si neajutorat.Sunteti de un an si ceva impreuna si cred ca il cunosti destul de bine si el pe tn.Si da e normal ca doua persoane care se iubesc sa faca dragoste.Cred ca totul e sa-ti doresti sa faci asta, sa fii sigura ca el e cel cu care vrei sa-ti incepi viata sexuala, sa nu fi stresata. Funda? ...si daca vrei mai putem vorbi

| moartetiganilor a răspuns:

Ai 18 ani..nu mai trebuie sa asculti de mami happy

| missme90 a răspuns:

Daca si tu iti doresti nu ar trebui sa te opreasca nimeni, in niciun caz parintii tai.
1. esti majora
2. ei au dreptul sa se implice in alte aspecte ale vietii tale, sau cel putin au avut. acum deja ai 18 ani. in niciun caz nu au dreptul sa se implice in viata ta sexuala.
3. ei nu trebuie sa stie. ma indoiesc ca au vreun detector de virgine.
4. daca decizi sa faci sex trebuie sa fie alegerea ta, nu a iubitului tau si in niciun caz cand iti dau ai tai aprobarea. tu simti cel mai bine cand e momentul

| Mitzaaaa a răspuns:

Pai daca consideri ca esti pregatita pentru asta nu prea au ce sa iti faca parinti tai pentru ca si ei au facut asa ceva pana la urma...Numai cand o sa o faci sa folositi prezervativ!

| bbiq a răspuns:

Fute-te. nu stii ce pierzi