| apetisanta a întrebat:

Buna, ma numesc Madalina am 19 ani, si imi doresc un bebe dar din pacate stiu ca nu pot face copil doar prin tratamnt, eu cu iubitul meu facem dragoste neprotejati si pe data de 29 luna asta mi.a venit ciclul si azi pe 30 mai imi curge decat foarte putin (eu avand ciclul neregulat) ce sa inteleg prin asta? va rog ajutati-ma nu vreau sa imi fac sperante false si sa ma bucur degeaba

Răspuns Câştigător
| HazelEyes77 a răspuns:

Daca ti a aparut menstruatia sunt sanse mici spre nule de sarcina din pacate mai ales ca tu ai si o problema de infertilitate. Totusi unele femei au sangerarea de implantare-spotting sau o scurgere redusa cantitativ fata de o menstra obisnuita cam in perioada cand aceasta e normal sa apara. Mai astepti cateva zile si faci un test de sarcina ca sa fii sigura. Sa dea Dumnezeu sa fie vorba de bebe!

| apetisanta explică (pentru HazelEyes77):

Multumesc frumos pentru raspuns, dar problema este ca si urinez des acum chiar imi doresc un bebe mai mult ca orice pe lumea asta. Nu ma asteptam la un raspuns asa repede chia iti multumesc

| zNCrys a răspuns (pentru apetisanta):

Ca urinezi des, nu este un semn de sarcina. Asta o sa apara cand uterul se mareste deja suficient de mult in volum si incepe sa iti preseze pe peretele vezicii urinare. Si ce raspuns ai primit mai sus este bun. Si eu as fi raspuns la fel. Numai bine!

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Pornirea menstruatiei in proportie de peste 99% reprezinta GARANTIA ca in cursul ciclului menstrual care s-a terminat NU s-a produs si NU s-a instalat in uter sarcina dorita si mult asteptata. Va trebui sa incercati iar si iar. Succes!