| anonim_4396 a întrebat:

Ma numesc Maria si am 15 ani, sunt din Brasov iar de 5 luni sunt indragostita pana peste urechi de un baiat din Hunedoara, are 18 ani, ne-am cunoscut pe internet si il iubesc enorm happy unor persoane li se pare absurd faptul ca ne iubim dar nu ne-am intalnit niciodata. Nu am mai simtit asta pentru niciun baiat. Dar deja distanta ne "omoara". uneori am nevoia sa ma tina cineva in brate, sa ma sarute... dar nu e posibil sad

In ultimul timp incep sa plang de fiecare data cand vorbesc cu el pe mess. il iubesc emorm si vreau sa fie langa mine sad

Ce sfaturi imi puteti da? Va avea relatia un viitor sau nu are rost sa continuam?

10 răspunsuri:
| simoSTAR a răspuns:

Scumpa, te minti singura.crede-ma ca si eu am trecut prin asta si ma amageam dar cu timpul o sa vezi ce e dragostea si o sa vezi ca nu ai cum sa iubesti o persoana pe care nici macar nu ai vazut-o. o persoana poate sa fie diferita fata de cum este in poze, in web. una este sa iti placa sa vb, sa te destainui.de obicei tindem sa avem incredere in persoanele pe care nu le cunoastem pentru ca ele nu ne-au dezamagit niciodata.cred ca ar trebuit sa va ganditi bine daca puteti sa faceti posibila intalnirea asta cat mai repede tinand cont de varsta si distanta si apoi sa vedeti ce ramane de facut pentru ca vezi cum e. vrei pe cineva langa tine, sa te sarute, sa te tina in brate, sa iti spuna o vorba buna si e greu sa ii vezi pe altii cum se iubesc (in cazul tau ma gandesc ca vezi destule cumpluri la scoala) si u nu ai pe cineva. daca nu, mai bine incerci sa iti faci o viata a ta, sa iti vezi de scoala ca iubirea apare cand nu te astepti si poate dai de cineva care poate sa fie langa ine cand ai nevoie happy

| nicoletalavinia14 a răspuns:

Si eu am simtit asa ceva. Tin sa-ti zic ca ajunsesem sa-l indragesc chiar daca nu l-am vazut. E... pur si simplu fascinant.

| theodoraafi a răspuns:

Am foat in situatia ta, din pacate dupa 6 luni in care am fost iubiti si 2 ani de prietenie totul s-a sfarsit.

e frumos sa iubesti dar eu ti-as spune sa cauti pe cineva care iti poate fi aproape.

kratos
| kratos a răspuns:

Roaga-l sa te viziteze lunar, fa-i cunostinta cu parintii tai.
Relatia mea a fost la distanta timp de 1 an si eu mergeam lunar de 1-2 ori la ea si apoi am reusit sa stam impreuna in acelasi oras.
Vezi cum decurge relatia si apoi ia tu o decizie. Sa te gandesti mereu ca ai o viata de trait si ca tu stai cu el nu mama ta sau tatal tau.

| alexxaz a răspuns:

Daca el iti raspunde la iubire atunci sanse sunt! Trebuie sa va intalniti cat mai curand, uite se aproprie Craciunul, e un motiv bun sa va intalniti in sfarsit.

| ella010685 a răspuns:

Daca a ti fi fost macar in acelasi oras ar fi fost mai simplu, relatiile la distanta de cele mai multe ori nu dureaza, sunt frumoasa dar fff dureroase. Ia singura o decizie, sau impreuna cu el, oricum sunt de parere ca esti prea tanara ca sa iei vreo mare decizie. Ai sa ai parte de multe iubiri, ai sa vezi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna Maria! Eu sunt Andrei, am 30 de ani si am avut cateva experiente cu fete cunoscute pe net. Pot sa iti spun ca de cele mai multe ori imaginea pe care ti-o faci despre cealalta persoana cu care vb pe net, este o iluzie. In general, proiectezi asupra acelei persoane toate asteptarile pe care le ai in legatura cu partenerul ideal pe care il doresti.Cu cat vb mai mult pe net cu o persoana, cu atat imaginea poate fi mai indepartata si mai iluzorie fata de realitate. Uite un singur motiv pentru care eu cred ca se intampla asa. Cand vb cu cineva pe mess, lipseste un element esential si anume vulnerabilitatea. Mess-ul e ca o masca protectoare pentru ca pe mess daca nu mai ai idei despre ce sa vorbesti poti zice ca ai fost pana la bucatarie sau pe mess daca te respinge cineva, nu o iei personal, iti spui " ehh, nu ma cunoaste cu adevarat" si nu pui la suflet o respingere cum ai pune in viata reala. De aceea cred ca mess-ul e un mediu prea protectiv si lasa prea putin loc pentru vulnerabilitate. Si doar vulnerabilitatea creaza intimitate si apropiere. Atunci cand te uiti in ochii cuiva si ii spui " imi place de tine, vreau sa fiu cu tine ". Daca spui acelasi lucru pe mess nu mai are acelasi efect. De aceea pe mess toate discutiile sunt super amuzante...si cand te intalnesti afara mai intervin unele emotii care fac discutia s anul fie la fel de lejera ca pe mess.
Mult noroc in dragoste!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Normal ca are viitor! trebuie doar sa induri. si daca nu reusesti. faci sex virtual. eventual iei un vibrator scrii numele lui pe el. faci si un mic desen si cand vb cu el romantic il folosesti. nu faci sex cu nimeni decat cu el pe cam. apoi il pui si pe el sa faca la fel. ma intelegi tu. daca e dotat il tii. daca nu iei altul. vibraotrul il pastrezi si doar stergi numele lui si scrii altul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Draga Maria, la virsta ta iti faci usor si repede iluzii, daca el vroia sa va intilniti voi demult era sa va intilniti, eu cred ca posibil, o sa fie dureros apoi, asa ca trebuie sa fii mai realista.

| ancabrunette a răspuns:

Pai v-ati vazut in realitate. daca nu atunci fa cat mai repede ceva sa va intalniti in realitate este foarte diferit iti garantez. si nu crezi ca esti prea tanara pentru o relatie serioasa?