| Ralu_6296 a întrebat:

Ma numesc Raluca am 18 ani si vreau sa va cer un sfat poate vi se pare banal ce va voi povesti dar eu chiar vorbesc serios.acum 6 luni m-am apucat de innot serios pana acum faceam antrenamente ca sa ma relaxez si am cunoscut un baiat care el e la performante are 14 ani eu cand l-am vazut prima data credeam ca are 17-18 ani pentru ca nu arata de 14 ani.Eu am facut primul pas m-am apropiat de el si pana la urma am reusit sa fim impreuna. Dar acum o luna ne-am despartit din cauza ca ne certam din diferite chesti care nu-si aveau rostul.Cand ne-am despartit a fost vina mea pentru ca am vrut sa-l incerc daca ma poate insela si s-a prins de faza si ne-am desp.Am avut majoratul in iunie dar el nu a putut veni oridaca eram despartiti eu l-am chemat si in seara aceea m-am pus cu un alt baiat de la mine din clasa.Am incercat sa ma reimapc cu el dar mi-a zis ca e prea tarziu iar eu il iubesc foarte mult m-am atasat de el fara sa-mi dau seama acum numai sunt cu baiatul de la mine din clasa pentru ca nu am mai putut continua ii faceam mai mult rau.Nu stiu cum sa ma impac cu C bayatul de la bazin pentru ca tin la el. I-am dat un bip zilele astea si m-a sunat si i-am zis ca e din greseala si a 2 zi m-a sunat si mi-a zis ca a vrut sa sune pe altcineva nu stiu ce sa mai cred un sfat va rog! multumesc

Răspuns Câştigător
| engerAshU a răspuns:

[in primul rand, varsta nu conteaza,... bosorogii de 50-60 de ani cu tinere de 20-25 (moni si iri)]
RSa revenim, Raluu, iti dai seama ca daca tinea la tine, nu se despartea cu usurinta de tine, nu?
In principiu, fii sigura ca sentimente prea mari, nu are pentru tine, sau, exista si varianta in care, probabil, sa'i fie rusine sa zica ca doreste impacare, sau poate e complexact de faptul ca tu esti mai mare... habar n'am ce'i in mintea baiatului.
Insa, la 14 ani, crede'ma ca nu prea stie ce vrea...

Sfat? nu prea stiu ce sa zic, incearca sa mai iei legatura cu el insa daca tot nu va vrea, chiar daca il iubesti, ar fi mai bine sa incerci sa il uiti.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ala e doar un pusti nu te mai chinui cu el, un om cu mintea **** la punct nu isi complica viata pentru niste chestii banale iar tu il poti uita in timp.

| ααntoo a răspuns:

Heii ralu
iti inteleg problema si e suck'
ce sa iti zic ca te'a sunat aia a fost intentionatsmug
eu iti propun sa; i propui luilaughing
sa iesiti pe afara si sai marturisesti sentimentele
pentru ca ala e punctul sensibilblushing
daca nu poate va intalniti la antrenament si tot ii vei spune
ii zic: este cel mai bun lucru daca nu va accepta>; dd< incearca' sa'l uitilove struck
mult succes!

| fgch a răspuns:

Imi pare rau sa zic, dar nu va potriviti. Daca erau inversate varstele era altcea, asa nu prea. Fetele se maturizeaza mai repede decat baietii(2-4 ani ceva de genu), bine unii dintre noi nu ne maturizam deloc laughing.in fine. Tu o sa ai alte obiective in viata, el altele(ganduri, dorinte, placeri etc.). Mai bine iti cauti care sa fie cel putin deodata cu tine. E mult mai okwinking. Bafta >big grin

| lucik93 a răspuns:

De fapt pe tine vroia sa te sune iti zic sigur asta si el tine la tine.nu mai amana impacate cu el caci altfel e posibil sa il pierzi

| llylaav a răspuns:

Spune-i "verde in fata" spune-i ca il iubesti. trist sa se piarda totul asa, nu? daca rade de tine si nu mai simte nimic, asta e ai incercat. funda?