| Viviana98 a întrebat:

Bună, mă numesc Viviana și am 21 de ani. În martie am fost nevoita sa iau escapelle, pilula de a doua zi. Mi-a venit ciclu menstrual pe 29 martie apoi în 30 aprilie.
În scara blocului (cea mai mare greșeală a mea) cu vecinul meu pe data de 22 mai am avut un contact sexual neprotejat cu durata de 5 minute. Atunci aveam dureri de sâni ca înainte de ciclu menstrual, dar acum nu mă mai dor, țin minte clar, am stat întro poziție nasoala și știu ca a scos-o la timp și a frecat-o și a ejaculat jos. Am vorbit cu el ieri și mi-a spus sa num-i fac griji. Astăzi ar trebui sa vina CM în schimb nu mi-a venit.
De obicei după câteva zile după ce se termina CM îmi curge un lichid alb, transparent mai abundent, dar de pe 22 mai îmi curge un lichid galben și foarte puțin. Astăzi este prima zi de întârziere a CM, este posibil sa fi rămas? Mulțumesc

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Este stabilit stiintific ca atat posibilitatea cat si probabilitatea de a se putea forma sarcina in cea de a 23-a zi a unui ciclul menstrual de 30 de zile este in proportie de peste 99, 9% IMPOSIBILA. Insa cu mentiunea expresa ca numai/doar in cazul in care NU s-a folosit pastila contraceptiva (de a 2-a zi) asa cum s-a intamplat in acest caz. Fiindca a fost folosita pastila Escapelle, aceasta in mod sigur a provocat anumite dereglari si in acest caz absolut nimeni nu poate sa se pronunte in cunostinta de cauza : fiindca chiar si imposibilul poate deveni posibil.
De asemenea fiindca sperma NU a fost ejaculata in vagin conform afirmatiei : ''și știu ca a scos o la timp și a frecat o și a ejaculat jos.'', se poate aprecia ca in aceste conditii si care daca sunt coroborate si cu explicatiile anterioare, reiese ca in proportie de peste 98-99% ar fi imposibil sa existe o sarcina chiar si ipotetica, instalata in uter care sa provoace intarzierea menstruatiei. In cazul tau neinceperea sangerarii se datoreaza faptului ca activitatea hormonala a fost dereglata si odata cu ea si ciclul menstrual. Multa sanatate!

| Viviana98 explică (pentru corbulalbrosu):

Și durerea de sani de ce a dispărut dintr o data? Cu toate ca aveam semne premestruale pana duminica

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fetita, luand o bomba hormonala acum cateva luni, ciclul nu mai vine regulat pe o perioada de 6-12 luni, deci, imposibil sa se mai poata calcula sau estima orice menstruatie, ovulatie si perioada fertila.
Ma asteptam ca la varsta ta, macar sa fii citit despre efectele negative ace aeclei pastile care ti-ai bagat-o inc orp si care iti produce atatea dereglari majore in corp.
Sa stii ca, sexul fara prezrevativ face mult mai rau decat o sarcina, ca de aia scapi in 10 minute, printr-un churetaj, dar de SIDA, sifilis, hepatita B si C ori HPV, nu scapi, ca-s mortale.
De ce dumenzeu iti bati joc de corpul tau?

| Crackman a răspuns:

Ai o infectie de la vecinu. Dar cam atat

| Lizuca1234 a răspuns:

Nu cred ca e posibil sa fi insarcinata insa cred ca e posibil sa ai o infectie de toata frumusetea. Fuguta la ginecolog! PS-nu trebuia sa stie toata lumea ca ai facut-o cu vecinu' si toate detaliile de genu'. just sayin'

| ValentinOprisan a răspuns:

Cu respect,
Familia Oprisan

| pisicamiauu17 a răspuns:

Mai bine mergi la un control ginecologic, nu cred ca este vorba de o sarcina, poate o infectie?