| alinrv a întrebat:

Buna ma numeste Alin am 25 de ani si sunt un baiat obisnuit cu bune si rele, iar la aspect fizic sunt potrivit adica slabut aici nu-i importanta la look. Faza este ca de 2 ani si ceva sunt singur , am incercart sa caut fete pe net mai mullt si anume pe facebook si alte site-uri si am avut noroc nu pot zice ca nu , fete de treab frumoase , serioase , sa zicem asa un numar mai exact de vreo 8 posibil si mai mult fete. Nustiu de ce poate felul cum vorbesc, sau ca vorbesc prea mullt, ajung sa imi pierd atractia fata de ele , si mereu imi zic ca sunt prea bun si mai bine ramanem amici sau prieteni bun, sau nu caut o relatie acum , etc scuze de acest gen. De glumit mai glumesc la intalnire, spontan sunt, poate ca sunt timid mai ,aici zic ca am ceva dar uneori imi dispare alteori parca im revine inapoi si ma cam pierd. Indrazneala am in mine dar cred ca dupa mine nu destul de suficienta, Eu de felul meu sunt un baiat mai cu bun simt , mai deschis la vorba , imi place sa ajut sa fiu alaturi de ea , nu o jignesc , nu ridic tonul la ea . Nustiu poate ar trebui sa fiu mai barbat mai, indiferent, mai nepasator un pic si sa stiu sa fac tot felul de smecheri, sa o pot vraji foarte repede dar nu prea le am deloc . Nustiu cum sa le tachinezi ca tot veni vorba , nu stiu asa ca nu vreau sa imi bat joc de ea sau sa ma creada un magar, sau sa fac flirt cu ea nici acolo nu stau bine deloc , sau sa fac niste avansuri in care sa vad atractia mea cu adevarata. Rugamintea mea este poate ma ajutati sa imi dati niste exemple la ceea ce stau prost deci cu alte cuvinte sa o iau de al zero ca poate este ceva ce eu nu imi dau seama de la bun inceput , si posibil sa pot sa imi refac increderea cu adevarat . Va rog frumos !

4 răspunsuri:
| wildfirerock a răspuns:

Uite, problema nu e cu tine, problema e cu fetele cu care ai vorbit. Tu ai nevoie de o fata care sa se descopere incet, niciodata sa nu stii totul despre ea, pentru ca altfel, asa cum ai zis si tu, iti pierzi interesul si intervine monotoniahappy Poate ca ai nevoie si de mai multa incredere in tinehappy Succeswinking

| greenmoon a răspuns:

Mi te pari pretentios. Iar cu defectul asta, nu vei avea cine stie ce pace. Daca nu iti place singuratatea, iesi din barlog si uita un pic de tine. Fii mai preocupat de respectiva persoana, pe care poate, ai sa o cunosti in alta parte si nu pe internet. Mergi prin parcuri, biblioteci, magazine cu instrumente sau daca ai un hobby indreapta-te spre un centru cu asa ceva unde poti gasi multi oameni. Ai 25 de ani si timp. Daca esti tu insuti, vei avea mai multa incredere in tine. E mai greu, dar se poate! Incearca sa petreci mai mult timp si impreuna cu tine, si cand este cazul, reflecta catre ceilalti. Priveste partea buna a lucrurilor mereu si descopera calitatile tale, pe langa a celor din jur. Amicitiile nu sunt bune pana una, alta? Si nu doar fete, orice, ca orice e bun!

| DH01 a răspuns:

Fii mai barbat, fa asa incat sa para ca nu-ti pasa.dar in inima iti pasa.sa nu se vada. odata si odata, vei gasi fata potrivita.

| alinrv explică:

Faza este ca nu sunt chiar deloc pretentios, faptul este ca ceea ce am descris mai sus despre mine este prea putin pentru fete si uneori ajung sa le intreb dupa putin timp daca putem avea ceva mai mullt impreaua, daca ma place sau daca doreste o relatie cu mine, si cadeobicei nu, nu caut, am hotarat sa iau o pauza, ceva asa da ok am fost poate prea rapid pe aceste fapte care le-am facut, dar parca nu mai am habar cum sa procedez, mai mullt sun pampalaul bunsad, si ma duc cu senzatia ca cea ce am vb cu ea si am petrecut acel timp a fost cam inzadar.