| bebitza a întrebat:

Se poate abtine un baiat, care isi iubeste prietena, sa reziste unor avansuri serioase ale unei alte fete?

Răspuns Câştigător
| Psihoyounger a răspuns:

Bine inteles ca se poate abtine. Nu e asa greu daca iti iubesti partenera cu adevarat. Cine vrea sa insele, inseala si la 2 pasi de prietena, nu e nevoie sa mearga in celalalt capat al tarii. Dar iubirea adevarata nu trebuie tradata si trebuie mentinuta cat mai mult timp. Daca un baiat is iubeste cu adevarat orietena, nu cred ca toti ar ceda avansurilor venite din partea altei fete. NU mai generalizati. Si fetele pot insela, nu numai baietii. Dar revenind la cei din urma, cum am spus, nu toti te inseala cu prima iesita in cale. Desigur, pot cauta in alta parte ce nu gasesc acasa. Depinde si de fete intr-un fel. Daca acestea sunt reci, distante si nu ii acorda partenerului suficienta atentie, atunci...
Cel mai grav este daca exista infidelitate intr-un cuplu casatorit care mai are si copii, pentru ca numai copiii vor suferii. Cam atat. Iubiti-va mult!

by Psihoyounger

32 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Se poate abtine, sa reziste...suna a sacrificiu! Cand iubesti cu adevarat nimic nu simti ca este sacrificiu. Apoi ce fel de fata e aceea care face avansuri serioase unui baiat.Sunt barbatii slabi de inger in fata sexului, dar cand iubesc tot cu sufletul si mintea o fac!

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Daca o iubeste cu adevarat da.

pupimik
| pupimik a răspuns:

Eu zic ca nu rezista.Pana acum nu am vazut baiat care sa reziste. Oricat si-ar iubi prietena... daca ar fi singur cu o alta fata iar chestia asta nu ar sti-o nimeni...iti zic eu ca s-ar intampla muuulte. Din moment ce lumea l-ar vedea flirtand cu alta fata... e logic ca prietena ar afla...deci nu o face. Dar daca e singur...treaba sta altfel laughing)

pupimik
| pupimik a răspuns:

@unbaiat...am spus eu chestia asta? Daca un baiat ce sustine ca isi iubeste prietena...merge la vreo matusa in celalalt capat al tarii...si acolo o tipa ii face avansuri...iti garantez ca raspunde avansurilor...doar nu e nimeni sa il dea in gat prietenei laughing)

pupimik
| pupimik a răspuns:

@unbaiat... ce pot spune mai mult decat felicitari? Ar fi bine sa dau si eu de un baiat care sa ma iubeasca asa cum iti iubesti tu prietena... dar ma tem ca nu voi gasi.

| anaid a răspuns:

Posibil sa nu reziste dar oricum el o sa se intoarca la iubita lui, nu o sa ramana cu acea fata de asta poti fi sigurawinking

daniela
| daniela a răspuns:

Pai sa vedem iubirea inseamna fidelitate deci... dar daca cei doi din respect sau intelegere nu si-au inceput viata sexuala atunci daca calca un pic baiatul pe bec (doar din rezon fiziologi) dar nu se implica sentimental de ce nu?

| BlueDreams a răspuns:

Pai nu stiu ce sa-ti raspund. Daca el chiar o iubeste va rezista iar daca nu va ceda la avansurile acelei fete. Dar acum sa fim seriosi sunt cam putini baieti care rezista. pupici!

| greg a răspuns:

Oricat de mult o iubeste daca fata arata bine, NU se poate big grin

| greg a răspuns:

Unbaiat in schimb sper ca ea nu te-a inselat pe tine.

| MarYoBenucci a răspuns:

Da. dar numai daca te iubeste... si nu daca nu-i oferi ce-i poate oferi altawinking

| diiiiiannnnaa a răspuns:

Am fost k un baiat... si una ii facea lui avansuri, dar el nu o baga in seama desi nu ma iubea thinking deci?

| Annitu a răspuns:

Daca o iubeste, da!

| silvio a răspuns:

De putut, poate...
ramane de vazut si daca vrea... happy

| andreig a răspuns:

De vreme ce sta cu prietena lui inseamna ca o iubeste nespus, iar eu dupa cate stiu nu poti ceda asa usor in fata unei oarecare femei de vreme ce esti indragostit de alta.

| urbanghost a răspuns:

Daca chiar o iubeste, rezista avansurilor a 1000 de fete nu a uneia singure.

| Alex >D a răspuns:

Eu sincer da happy parca ar fi prima sau ultima. la cat mai multe laughing

| unbaiat a răspuns:

@pupimik nu toti„ barbatii este porci"..mai sunt si cu un caracter frumos.

| unbaiat a răspuns:

Eu sustin ca imi iubesc logodnica si te asigur ca am avut posibilitatea sa o insel atat in strainatate cat si in alte orase dar NU am facut-o.Iti doresc sa intalnesti si tu candva adevarata dragoste happy

| unbaiat a răspuns:

laughing Fara incredere nu poti construi o relatie adevarata.Asa cum ea are incredere in mine asa si eu am in ea.Nu poti merge pe prezumtia de vinovatie..plus ca ne cunoastem prea bine happy

| unbaiat a răspuns:

@pupimik sigur ca poti sa intalnesti un barbat care sa te iubeasca si sa te respecte cu adevarat, trebuie doar sa deschizi bine ochii si sa ai rabdare. Te-ai intrebat vreodata de ce unele femei „dau "doar de barbati care isi bat joc de ele si invers? Gandeste-te bine...

| just4fun_8801 a răspuns:

Depinde de fata care ii face avansuri

| julliano a răspuns:

Nu dai pasarea din mana pe aia de pe gard, nu?

| julliano a răspuns:

Mi s-a intamplat de cateva ori si acum peste ani regret ca nu a fost mai mult. Dar atunci nu puteam si chiar le-am refuzat eu pt ca iubeam intradevar pe cineva si nu voiam sa o insel. Acum realizez ca mai bine o inselam,,,

| autoboy a răspuns:

Sunt prea multi factori la mijloc pentru a da un raspuns concludent... Parerea mea este ca nu... De curiozitate, ati verificat vreoadata procentul de infidelitate in cazul barbatilor casatoriti conform sondajelor? Dar al femeilor?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de cat de mult o iubeste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca e sigur ca e secret si nu-l poate descoperi nimeni...nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, se poate. eu am putut.de mai multe ori. vreti sa stiti si de cate ori am cedat? niciodata.si fiindca o iubesc si din principiu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca se poate abtine, nu toti barbatii sunt la fel, mai exista si din aia care "merita osteneala". Sau poate sunt eu mai credula fiindca n-am patit-o inca, dar eu zic ca daca la mijloc este iubirea adevarata...mai ar fi o situatie...barbatul ar putea ceda, dar asta nu inseamna ca se si indragosteste de cea care i-a facut avansurile si nu-si mai iubeste partenera...aici depinde de puterea fiecaruia de a ierta si a merge mai departe.Nu va inversunati impotriva barbatilor care cedeaza, ci impotriva panaramelor care flirteaza cu ei, chiar stiind ca acestia au iubita.Astea sunt de condmnat!