| cypry69 a întrebat:

Ma place o fata, am aflat prin niste prieteni.
Am vorbit doar putin prin ajutorul facebook-ului.
Cum sa ma bag in seama cu ea in real? sunt extrem, extrem de timid..nu prea stiu subiecte de vorbire, si mii frica sa nu ramana acel gol, in convorbire.
Orice sfat e de ajutor, va rog.

2 răspunsuri:
| modjolica a răspuns:

Orice.Serios,chiar orice.incearca cu niste glume, dar unele bune, fetele adora sa rada.Dar vezi sa nu le spui continuu, ca iese nasol laughing Ascult-o pe ea, le place sa fie ascultate.Si deschide orice subiect random. Oricum, intalniti-va fata in fata, vei gasi pe loc ceva subiecte, crede-ma, am trecut prin asta laughing

| lucian69 a răspuns:

Hei. nu te îngrijora, pun pariu ca si ea la "prima întâlnire" cu cine a avut-o a fost timidă. Iar tu încearcă sa nu ii arăți asta, tot ce trebuie sa faci este să vorbeşti pentru ca daca taci ca sti ca esti timid. Deci fii tu si nu copia altora..nu este neaparat ca când te vezi cu cineva sa ii zici doar bancuri, e o prostie. discuți ce vrei, poate ei nu ii plac glumele. După cum ti-am zis, nu fi copia altora