| Forgivenn a întrebat:

Ma place un baiat si m-a invitat la un suc(prin SMS). Nu vreau o relatie acum dar nici nu vreau sa-l ranesc spunandu-i ca nu vreau sa ma duc la intalnire.Cum sa refuz astfel incat sa nu se supere?(am 14 ani in caz ca va intrebati)

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Motiveaza frumos cu o scuza legata de familie,ca mergi undeva cu parintii,asteptati musafiri si nu poti lipsi,nu se va supara.
Dar, va spera in continuare, deci asteapta-te sa iti faca din nou aceeasi propunere!

3 răspunsuri:
| smileforme01 a răspuns:

Stiu ca mincuna nu e cea mai buna solutie dar ai putea sa-i spui ca programasei de mult timp o plecare pe undeva cu parrintii tai si nu poti si daca o sa vrei sau o sa mai vreao lasati pe alta data! succes!:*

| Duduluna a răspuns:

Eu as spune sa mergi cu el la suc si sa vezi ce va fi acolo poate nu isi doreste nici el o relatie doar o buna prietena, la varsta ta ar trebui sa iti placa cand te invita un baiat la suc si sa fi de acord cu unele relatii, o sa ajungi peste cativa ani si o sa auzi svonuri prin scoala sau liceu ca nu ai curaj sa stai cu nimeni happy:* Bafta

| tanytaniutze a răspuns:

Eu...zic sa mergi cu el la un suc...si acolo daca el iti marturiseste ceva sa ii spui si uh ca il placi doar ca momentan nu vrei o relatie si daca te plc o sa te astepte, sau daca nu il plc ii spui adevarul:X:X:X