| FeTTiza a întrebat:

Ma intrebat un baiat daca vreau sa fiu cu el, iar eu nu vreau. Cum sa-l refuz fara sa-l ranesc?

7 răspunsuri:
| madalicious a răspuns:

Spune si tu ca nu poti pentru ca tii la alt baiat, si/sau ca el nu este genul tau.

| Ángel_8890 a răspuns:

Pai spune-i lucrurile astfel cum sunt, deoarece nu poti sa il minti.Mai bine sa afle realitatea de cit sa isi faca sperante pe care la urma el va fi cel care va suferi.Deoarece nu ne putem juca cu sentimentele altuia.Incearca sa vb cu el, deoarece totul se poate clarifica prin vorbiere si eu cred ca el va intelege.Mai bine acum decit mai tirziu.

| cristina a răspuns:

Spune-i direct pe fata e mult mai bine decat sa o iei pe ocolite
spune-i ca nu-ti place de el sau pur si simplu ca iti pare rau dar ai prieten

| cristina_3322 a răspuns:

Zii " eu cred ca ar fi mai bine sa ramanem amici am strica o prietenie prea frumoasa"winking

bafta!

| boyandme a răspuns:

Spune-i frumos ca nu poti fi cu el pentru ca nu il iubesti dar puteti ramane prieteniwinking!

| nauneim a răspuns:

Daca intr-adevar nu vrei si nu iti place ii spui ca e mai bine sa fiti doar prieteni. Gandeste-te ca daca o sa fiti impreuna nu te vei simiti prea bine daca zici ca nu vrei nimic cu el. O sa inteleaga si daca se supara ii trece.

| Roxii a răspuns:

Am trecut prin aceeasi situatie ca si tine ...cu acelasi baiat de vreo 4 ori m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el.si eu nu vroiam si de aceea i-am spus direct fara sa-i zic pe okolite.nu am vrut deoarece nu imi plae pur si simplu de el. daca as fi luat-o pe ocollite poate las fi ranit mult mai mult! succes!kiss