| Alexandra_7649 a întrebat:

Ce sa fac daca imi place de un baiat, lui ii place de mine si el vrea sa fie cu mine, dar eu nu vreau asta pentru ca inca nu ma simt pregatita pentru o relatie. Am 11 ani. I-am tot zis acelui baiat: Mai incolo, mai incolo vom fii impreuna. Ieri i-am zis ca ii voi da un raspuns. Si nu stiu ce sa fac. Eu nu sunt pregatita pentru o relatie, dar nici nu vreau sa il ranesc spunandu-i ca nu vreau sa fiu cu el. Va rog mult ajutati-ma. Multumesc!love struck

Răspuns Câştigător
| Dav7id a răspuns:

Pai,daca te place,va intelege,ca nu te simti tu inca pregatita,asteptandu-te cum tu i-ai spus ca ve-ti fi odata si odata ar fi singurul fel de a-ti arata cat de mult tine la tine,adica sa te astepte,ar fi ceva sa aiba rabdare ani. Daca intr-adevar tine la tine va intelege exact ce vrei tu sa spui prin "mai tarziu",nu ar trebui sa se simta prost,mai degraba sa te inteleaga pe tine, gandesti bine cum gandesti, bravo.Salut Lorena!

6 răspunsuri:
| LifeInColors a răspuns:

Ai putea sa mai incerci sa ii explici ca nu estipregatita...mai incolo depinde de caracterul lui, s-ar putea sa te inteleaga, dar sa nu ii pretinzi sa te ashtepte la nesfarsit. Chiar daca te place, nu te va putea ashtepta luni sau un an... Mai bine ai accepta sa fii cu el, nu ai nimic de pierdut. Sper ca te-am ajutat:d funda?:*

Răspuns utilizator avertizat
| VaDauLaMure a răspuns:

Ai 11 ani si ce eu tot 11 ani am si mie mi se intampla la fel cam cum faci tu cu acel baiat deci spune-i ca ai vrea si tu sa fiti impreuna dar nu o relatie serioasa pana nu mai implinsesti cativa ani dar daca simti ca esti pregatita fa-o...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu esti pregatita nu e nevoie sa te implici intr-o relatie. Discuta cu el, spune-i frumos ca desi il placi nu vrei o relatie acum. Nu-l vei rani. Spune-i ca puteti fi prieteni. Succes! :*

| pufoletedebomboana a răspuns:

Spune-i asa : " uite eu consider ca nu este momentul potrivit pentru a avea o relatie, nu vreau sa te superi pe mine, mai bine ramanem amici "

| StEph_3689 a răspuns:

Doamnee fereste.eu la 11 ani ma jucam cu papusile si bateam mingea in strada sau in cel mai rau caz. INVATAM! lasa baietii u mai biine oke? ce naiba ai destul timp...eu am 15 any jum si inca n.am prieten si tie iti arde de acum?