| ;x^..::pasTiluTza`))::...:x:x a întrebat:

Intrebarea mea ii cam stupida:d... spuneti-mi va rog cum pot sa refuz un baiat la care ii place de mine...nu vreau sa il ranesc dar nu stiu cum sa ii spun ca nu este genul meustraight face

9 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Pur si simplu spune-i. Daca e destept iti va aprecia perspicacitateawinking
In cazul de fata, sinceritatea e cea mai buna solutie. Ce sens are sa il lasi sa iti faca iluzii?hee hee

Elianna
| Elianna a răspuns:

Spune-i ca ai prieten.Si chiar ai, tu ai zis de amicul familiei de care te-ai indragostit in mod interzis.Asa ca chiar nu minti!

| St!L a răspuns:

Simplu. II spui direct in fata, cred ca e cel mai bine asa decat sa ii dai sperante si dupa aceia sa i le narui.

| Pupily92 a răspuns:

Ai putea sa-i spui ca momentan nu vrei prieten.sau poti sa-i spui ca ai iubit pe cineva si nu il poti uita...sau ca nu te lasa mama ta sa ai prieten. daca vrea sa inteleaga bine, daca nu...nu happy

| Stefii needs somebody to looooove. xD a răspuns:

Daca nu vrei sa-l ranesti...
Pai. Poti sa nu-l bagi in seama! Se va plictisi sa se tina dupa tine. xD
Dar nu cred ca va mai fii vreodata asa ' dulce' cu tine.
Gandeste-te bine!

| Alex_7297 a răspuns:

Nu ţi-ar strica puţină gramatică, dar asta e partea a 2 a. "Un băiat la care îi place de tine" îl poţi refuza spunându-i sincer că nu-i împărtăşeşti sentimentele, şi că nu îl vezi mai mult decât un amic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fi-i sincera si spune-i exact ce si cum dar ca si cind ai cauta intelegere.Va aprecia si mai spune-i ca vrei doar sa fi-ti prieteni si nu mai mult. O zi buna.

| Ralluxd a răspuns:

Poti sa-i spui ca ai un prieten si nu mai poti avea altul si sa-i spui sa nu fie suparat dar asta este! Poti chiar sa il ajuti sa-si gaseasca o prietena.

| cpi46 a răspuns:

Ii poti spune ca dupa ultimele evenimente din viata ta ai prefera sa fii o perioada singura. happy Sau... ca tu tii la el doar ca la un prieten f. bun. happy