| Vero23 a întrebat:

Buna! Ma poate ajuta cineva am luat pastila de a doua zi pe 4 mai e posibil sa imi întârzie menstruația de la ea pentru ca trebuia sa imi vina menstruația pe 22 mai și nu mi-a venit nici pana azi. Menționez ca ultima menstruație am avut-o pe 24 Aprilie, am făcut și 3 teste de sarcina dar toate au fost negative.

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Numai prostii faci, pastila de a doua zi de ce ai luat o? Ai facut sex fara prezervativ? Pastila aceea te distruge nu te obisnuii sa i ei de fiecare data după ce faci sex pastila de a doua zi, ce varsta ai? I ti distrugi sanatatea si organismul cu pastila aia.

| LunaPlinaW a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Calmeaza-te boomerule, lasa tinerii sa fie informati

| Violleta2022 a răspuns:

Menstruatia si ovulatia nu vor mai veni ca inainte, ci modificate pe urmatoarele 6-12 luni, fiindca acum vei incepe sa experimentezi efectele negative ale pastilei.

| mihai69 a răspuns:

Nu, nu "e posibil"; e sigur!
Va dura câteva luni înainte să revină la normal.

| VoidEternal a răspuns:

Da. Câteva luni ciclul tau nu va mai fi regulat.

| alexandraionela1234 a răspuns:

Nu te îngrijora, si eu am luat pastila de a 2 zi, si mi-a venit abia dupa 3 săptămâni, față de cand trebuia sa imi vina normal... Si cand mi-a venit, a durat mai puțin, deci sa te aștepți si la asta