| Minettte04 a întrebat:

Buna,
Am si eu o intrebare: mi-am inceput viata sexuala in urma cu 9 luni(am intretinut un singur raport sexual, protejat, prima data apoi doar ne-am "jucat"adica nu ma mai penetrat de atunci). Pana acum doua luni menstruatia mi-a venit oarecum regulat; in luna ianuarie mi-a venit pe 10 apoi mi-a venit tocmai pe 2 martie, in primele ore menstra era mai inchisa la culoare apoi totul a revenit la normal(durata normala: 4-5 zile, culoare normala). Acum dupa calculele mele ar fi trebuit sa vina cam pe 4 aprilie dar inca nu a venit. Mentionez ca iubitul meu nu a ejaculat in timpul "jocurilor noastre". As putea fi insarcinata(desi de la ultima menstruatie am renuntat chiar si la "jocuri") si sa-mi fi venit totusi menstruatie?
PS: in perioada in care mi-a intarziat, am facut si doua teste de sarcina unul in ziua 13 dupa ultimul "joc" si pe al doilea in ziua 15 si ambele au iesit negative. Va multumesc.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pastilutele alea pentru amenoree cum le zici tu sunt de fapt o combinatie de hormoni ca sati declanseze menstruatia, in niciun caz nu tio regleaza. nu cred ca e cazul sa-ti faci griji pentru o eventuala sarcina e putin probabil. de obicei dupa ce te dezvirginezi hormonii tai o iau razna si ti se deregleaza ciclul menstrual. tia intarziat abia 8 zile, nu-i mare lucru. infectie putin probabil, se vede de obicei la schimbarile de culoare miros si consistenta a scurgerilor vaginale.

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu esti insarcinata, ca ai fi si nascut pana acum. ai o dereglare hormonala si ar trebui sa te duci cat mai repede la ginecolog.

| trafikantu a răspuns:

Ar trebui sa incerci la un ginecolog, e cel mai indicat, acum ca ti-ai inceput viata sexuala. Nebuni sa dea sfaturi pe nevazute sunt o gramada, iar cu acest subiect nu este de joaca.

Salut

| JustArmy a răspuns:

Testul trebuie facut la cel putin 2 saptamani dupa un akt sexual ca sa se poata vedea sarcina. si eu am avut aceeasi problema. mi-a intarziat 1 luna jum. dar am fost la medic si mi-a dat niste pastilute pentru amenoree, adica sa regleze menstruatia. poate ca ai o infectie sau kine stie ke altkeva. daca iti intarzie asa mult cared ca ar trebui sa te duci la un medic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai avut contact sexual cu 9 luni in urma si in timpul jocurilor iubitul tau nu a ejaculat, nu esti insarcinata.ai doar o dereglare hormonala.mergi la medic sa te ajute si stai linistita