| zgagaitza a întrebat:

Buna ma poate lamuri cineva? am sanse mari sa raman gravida daca actul sexual a avut loc cu 1 zi inainte de menstruatie? multumesc

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Cu o zi inainte de menstruatie, nu esti in perioada fertila.Perioada de ovulatie,cand poti ramane insarcinata,a trecut.
Ovulul care urmeaza sa fie eliminat prin menstruatie a "imbatranit" si se va sparge,se va elimina cu ciclul.
Deci,cu un ovul incapabil de procreere nu poti ramane insarcinata.
Exista si exceptii, dar extrem de rare, ceea ce ti-am scris e valabil la 99% dintre femei.
Deci, in conditii normale, nu trebuie sa fi ramas insarcinata.

| mgtow a răspuns:

Da sansele sunt maxime ca sa ai un copil.

| saby26 a răspuns:

Nu sanse sunt 0% pentru ca nu erai in perioada de ovulatie perioada de ovulatie este cu aprox 2 saptamani inainte de cm

| zgagaitza explică (pentru saby26):

Multumesc mult