| poopsik15 a întrebat:

Bună, mă scuzați de intrebare. Este sansă sa rămai însărcinată, daca după primul act protejat, după care a fost la baie, a urmat un act neprotejat?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Un act sexual neprotejat dupa o ejaculare destul de recent este extrem de periculos. Mai mult ca sigur pe uretra exista spermatozoizi care pot ajuge fara probleme in vagin

| poopsik15 explică (pentru suntserios):

De azi trebuie să încep un tratament antimicotic...este sansă ca acestă să dăuneze sau să încurce cumva sarcinei?

| Violleta2022 a răspuns:

Da, ai toate sansele sa ramai insarcinata la a doua partida, pentru ca a ramas sperma neejaculata pe teava, care se scurge in primele secunde in vaginul tau si daca etsi in perioada fertila, ramai imediat insarcinata.

| mihai69 a răspuns:

Da, dacă erai în perioada fertilă.
Pentru tratament, consultă medicul care l-a prescris - te va lămuri el dacă sunt contraindicații în caz de sarcină.

| SkyDoo a răspuns:

Trebuie sa-ti spun atat, Esti Insarcinata cu parere de rau daca nu-ti doreai asta... ia pastila de a 2 zi cand mai faci chestia asta neprotejat asta in caz ca nu itii doresti copii, cred ca acum este prea tarziu pentru tine, ai grija ce faci eu te-am lasat