| Ionelamzz a întrebat:

Bună,as avea și eu nevoie de niște păreri.
Am făcut sex neprotejat în în 9 a zi a ciclului menstrual, primul act a fost neprotejat însă el a ejaculat afara după câteva secunde după ce a scos penisul si totodată acesta nu mai ejaculase de peste 48 de ore iar înainte de act a fost la baie și a urinat, următorul act a fost protejat, a mers sa spălat, iar la al treilea am sters pensiul și tot la fel am pus prezervativul.
Este vreun risc de sarcina? Va rog sa fiți serioși am nevoie de niște păreri sinceresad

3 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Da sunt sanse pentru ca spermatozoizii pot trai si 8 zile in vagin.Noi l-am avut pe fiul nostru de 4 ani tot prin ziua a noua a zecea, cu prezervstiv cu tot.Ati fi mai fericiti daca nu ati mai face sex fara casatorie si daca esti cumvs insarcinsta sa va casatoriti si sa cresteti impreuna copilul.

| Oanaoni a răspuns:

Nu,stai liniștită

| Alexandrac1 a răspuns:

Sincer, ar fi undeva in jur de 5% din cauza lichidului preejaculator, dar daca nu a ejaculat in ultimele 48 de ore sansele scad, eu zic sa stai linistita