| AlexandraIleana a întrebat:

Ma simt oribil de naspa. Voi ce ati face daca cineva intr-o relatie v-ar zice asa: sa incerc sa il recuceresc ca de nu s-ar plictisii? Asa mi-o zis astazi ca eu i-am zis ca vreau sa fim mereu impreuna. Sunt intr-o relatie cu un baiat de 5 luni, ne iubim si ii mai mare decat mine cu 3 ani. De cand suntem impreuna imi tot zice sa ma schimb, imi tot scoate ochii din diferite chestii si uneori imi da impresia ca nu is asa de buna pentru el. Eu tot cred ca si-ar dorii mai multe de la mine. Dar chiar incerc sa-i fac pe plac mai mereu dar nu pot mai mult. Si plus m-o inselat la inceputul relatiei si l-am iertat ca mi-o zis ca ii pare rau. Si chiar s-o apropiat mai mult si era mai ok dar mi-e frica sa nu mi-o faca si adoua oara mai ales ca suntem la distanta. Plus a fost primul pentru mine. Da il iubesc, ma invata chestii faine cum ii mai mare si ma ajuta sa ma mai maturizez. Spune ca is prea copila...de aia tot imi zic ca nu is suficient de buna pentru el.Voi ce parere aveti?

7 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Baiatul s-a plictisit de tine punct, OMUL NU E PROIECTAT SA FIE MONOGAM! lasa-l in place si cautati pe altul

| sleeppy a răspuns:

Salut am trecut si eu prin asta,deci mai bine lasa-l, inemna ca pur si simplu nu ii placi si cauta doar motive, nu te primeste asa cum esti, fii tu insuti si o sa gasesti persoana potrivita, nu te grabi ai timp pentru toate.

| SkyPilot a răspuns:

Daca te iubeste trebuie sa te accepte asa cum esti. Tu nu trebuie sa faci tot ce zice el ci sa faci ceea ce este bine pentru tine. Daca te iubeste nu se mai uita dupa altele.

| fadnox a răspuns:

Ca poti si fara
mai are moldova si alti juni

| ღஜღpikapikaღஜღ a răspuns:

Hey
Deci, cum sa-ti spun. Deci, daca el nu te accepta asa cum esti tu, nu e potrivit pentru tine. Si sincera, un barbat care iubeste o femeie n-o inseala.

| XDeDeX a răspuns:

Buna
Hmmmmm candva am trecut si eu prin asta... stiu cum e sa nu poti sa renunti la cineva e iubire oarba... tu singura iti vei deschide ochii... si o vei face crede-ma daca el va continua tot asa tu pana la urma te vei maturiza intr-un fel.
Varianta doi ar fi ca tu sa fii prea pisaloaga cu el... si asta ar fi o problema dar acum tu stii cum te comporti cu el.
Sfatul meu este sa nul cocolosesti... pentru ca se va invata asa. Bafta o seara faina

| qTheo a răspuns:

Un/o băiat/fata care vrea sa te schimbe nu te merita. :/ mai bine va despartiti. O seara frumoasa happy