| AlexandraIleana a întrebat:

Am 18 ani. Sunt impreuna cu un baiat de aproape 7 luni de zile. Ma tot intreb de ce mai sunt cu el. De o vreme incoace tot ajungem sa ne certam din cauza lui pentru ca ma judeca si critica mai mereu. Imi scoate ochii aproape din orice. Am tot lasat de la mine mai demult dar acuma am inceput sa-i zic ca de ce face asta mereu si apoi cand vede ca vreau sa ne despartim repede imi spune cuvine frumoase si asa numai sa nu mai fiu suparata. Ne-am certat acuma cateva zile,adica am vrut sa ne despartim definitiv. In principu nu tare am vrut ca il iubesc si nu as putea fara el. Si tot a incercat sa ma schimbe si cand ne-am impacat mi a zis ca nu trebuia sa faca asta ca asa s-a indragostit de mine. L-am iertat si mi-a spus ca se schimba dar dupa cateva zile iarasi a inceput sa se lege de mine din chestii banale. Si parca m am saturat. In loc sa fiu fericita mai mult sunt stresata si nervoasa. Ma tot intreb oare ma merita? Pot sa zic ca is foarte buna cu el si nu i gresesc asa cum face el. Si la inceputul relatiei iesea cu o fata in timp ce era cu mine,am aflat si m-am despartit de el. Dupa o zi s-a intors la mine,mi-a spus ca si-a dat seama ca la mine tine.L-am iertat si atunci si mi-e frica sa nu mi-o faca adoua oara. Mi-a spus sa am incredere in el Suntem si la distanta, el este in alt oras la faculta. Este de la mine din oras si ne-am cunoscut cu 3 luni inainte sa mearga la faculta. Problema nu este ca ne vedem rar.Mai vine si el la mine, mai merg si eu...chiar il iubesc. Este prima mea relatie asa lunga si cu el am inceput totul. Ma tot intreb. oare mai is cu el pentru ca a fost primul pentru mine? Si cea mai lunga relatie? il iubesc foarte mult dar m-am saturat la cum se comporta cu mine. Chiar mi-a aratat si el ca ma iubeste in multe faze dar uneori exagereaza. Si stiu foarte bine ca daca nu as mai face o cu el nu stiu, s-a enerva. Pentru ca odata i-am facut un mic test. I-am spus ca n-am chef si repede s-a enervat. Si asa mai departe. Sufar foarte mult.

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Tu singura ti-ai dat raspunsul: sexul este singurul lucru care va leaga cat de cat.

| Emilian65 a răspuns:

Din cate observ eu, el sta langa tine, nu pentru ca este mort dupa tine, ci pentru ca are unde sa-si potoleasca poftele sexuale. Daca iti place aceasta postura, ramai cu el, dar daca nu, lasa-l si gaseste-ti un alt baiat care sa te iubeasca cu adevarat.

| Lawliet14 a răspuns:

Nu cred ca sunteti compatibili, greselile pot fi la el, la tine sau la amandoi. Poate ca sunt lucruri de schimbat dar in general putini oameni se schimba. Femeile incapatanate foarte greu, la fel si barbatii caposi. Ceva imi spune ca problema este la el in cazul de fata.

| Phini a răspuns:

Eu zic ca nu se poarta normal... Prea exagerat. Cauta un tip care sa nu te vrea doar pentru sex, si care sa te faca sa te simti iubita nu numai cand faceti dragoste. happy