| Caludya a întrebat:

Buna happy Ma tot cert cu o colega! Respectiva a intretinut relatii sexuale protejat iar dupa un timp a observat ca prezevativul este un pic rupt(dar inainte "umblasera" la el ). De ejaculat nu a ejaculat in ea. E posibil sa ramana insarcinata? Astept pareri happy Funda :*

Răspuns Câştigător
| mona a răspuns:

Nu cred ca e posibil sa fi ramas

17 răspunsuri:
| thealchemist a răspuns:

Nu stiu ce poate insemna ca "au umblat" la el dar daca era rupt sigur ca sunt sanse sa ramina insarcinata.
plus ca nici prezervativul nu e o metoda garantata 100%, nici daca era bun si folosit corect nu inseamna ca-i o protectie sigura impotriva sarcinii sau a bolilor cu transmitere sexuala.

| Caludya explică (pentru thealchemist):

"au umblat " Baiatul respectiv a crezut ca numai are prezervativul pe, penis(cand de fapt il avea) si exista sanse sa-l fi rupt atunci cred eu?!?!

| thealchemist a răspuns (pentru Caludya):

Nu am de unde sa stiu care sunt sansele dar ce e sigur e ca si daca e prezervativul bun si folosit corect exista vreo 2% sanse (parca, nu mai tin minte bine) sa ramina insarcinata, chestia cu ejacularea in afara nu e metoda contraceptiva serioasa.

| Zenit313 a răspuns:

Felicitari! Este mamica! happy

| Caludya explică (pentru Zenit313):

Pai fa-ma sa inteleg daca nu a ejaculat in ea cum e posibil?

| Zenit313 a răspuns (pentru Caludya):

Daca prezervativul are cea mai mica gaura, il poti degeaba.

Spermatozoizii sunt microscopici si sunt prezenti in lichidul preejaculator si in sperma!

Transmite-i felicitarile mele! happy

| Caludya explică (pentru Zenit313):

Bine ca eu oricum nu cred ca e posibila chestia asta deoarece mai exista si posibilitatea sa-l fi rupt atunci cand s-a umblat la el tongue

| Zenit313 a răspuns (pentru Caludya):

Indiferent de situatie, trebuia sa mearga urgent la doctor!

| Lvrkiosif a răspuns:

Asta-i subiect banal la voi? laughing cati ani aveti?

| Caludya explică (pentru Lvrkiosif):

Ma refeream ca nu cred ca e posibil sa fi ramas insarcinata

| Azµre a răspuns (pentru Caludya):

Depinde de situație. Nu se știe se poate sau nu se poate

| Caludya explică (pentru Azµre):

Mersi chiar m-ai lamurit big grin

| Azµre a răspuns (pentru Caludya):

Ce să te lămuresc, ideea este că dacă nu și-a dat drumul, șansele sunt mici. Oricum depinde de foarte multe variabile.

| MissmysteriousS a răspuns:

Da orice e posibil; mai ales daca prezervativul a fost rupt; recomanadabil ar fi sa mearga la un ginecolog.

| Stanciu_Anees_1986 a răspuns:

Mie foarte greu sa cred, ca ar ramane dar prevetin e bun sa ia pilula de a doau zi

| andreea000111 a răspuns:

Nu-ti fa griji. happy

| Keo1985 a răspuns:

Daca s-a rupt prezervativul orice se poate intampla cel mai bine ar fi sa mearga la ginecolog si sa faca un test de sarcina sisa aiba mai mare grija de acum incolo. Funda?