| Corinutsaa a întrebat:

Buna!
Mama m-a intrebat daca m-i-a venit mentruatia...si i-am spus ca nu!
normal trebuia sa-mi vina pe 18 ...astazi suntem in 20 si nu mi-a venit!
m-a intrebat ce se intampla... ea stie ca sunt virgina. dar de curand am facut`o!
daca ma mai intreaba ce sa-i spuncrying!
oricum cred ca am de asteptat pana imi vine...deoarece acum o sa aiba loc anumite schimbari cu organismul meu!
ce sa-i spun mamei?
crying

Răspuns Câştigător
| MadutzaB a răspuns:

Ii poti spune ca nici tu nu stii ce se intampla,dar ca este normal. Poate ca iti va intarzia cateva zile si dupa iti va veni.
Daca aveti o comunicare buna, ii poti spune ca ai facut'o dar sa stea linistita pentru ca te'ai protejat si nu este niciun risc.
Pe alta parte ii poti spune ca probabil este pe baza de stres din cauza unei teze, a unei lucrari sau ceva de genul(sa stii ca se intampla sa iti intarzie din cauza stresului sau a alimentatiei necorespunzatoare).
Succes!

9 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bună.
Mama ta ar trebui să ştie că la vârsta ta menstruaţia poate fi neregulată, sau poţi avea o dereglare.
Dacă ştii că ai avut contact sexual neprotejat este cazul să-ţi faci un test dacă nu-ţi vine pe data de 25.
Spune-i că ai răcit jos şi s-ar putea ca asta să fie problema.

Baftă!

| Rayyy a răspuns:

Bună,
Acum depinde şi de câţi ani ai, însă i-ai putea spune că în primii doi ani încă este normal să îţi întârzie. Totuşi, sfatul meu este să nu ascunzi lucruri de genul ăsta de părinţii tăi, deoarece mai devreme sau mai târziu tot vor afla şi atunci va fi mult mai rău, crede-mă.

Răspuns utilizator avertizat
| SperanteSpulberate a răspuns:

Si eu fix in aceeasi situatie ma aflu, si mie mi-ar fi trebuit sa imi vina pe 18 si m-a intrebat de ce nu vine si i-am zis nu stiu, si acum ma i-a la intrebari ca te-ai culcat cu prietenu si cand ii zic nu, nu ma crede straight face...

| Julia89 a răspuns:

Da chiar asa mama ta sta la spaele tau sa vada ce patesti nu ai pic de intimitate? nu e normal, spune-i ca esti racita.ete scartz nu ai voie sa fc dragoste ca e mama ta lanaga tine.

| Candice a răspuns:

Pai daca ii zici ca nu mai esti virgina risti sa fi pedepsita si mama ta o sa se supere. Spre binele tau, nu-i spune ca ai facut-o. Si da, vor avea loc schimbari, spune-i mamei tale ca ti-a sarit luna asta poate esti racita ceva. Nu vine mereu regulat.
Succes.

| DorelSudoru a răspuns:

Hmm.mda.pai ar trebui sa-i spui adevarul...dar totusi. daca baitu cu cate te-ai fu**t te iubeste o pune-l pe el sa-i zica si apoi zi si tu ca ai fost de acord

| miky_4769 a răspuns:

Fa-ti un test de sarcina si spune-i ca e bunica!

| iJustHaveFun a răspuns:

Daca nu ramai insarcinata : totul o sa fie bine, daca ai facut-o protejat : nu o sa se intample nimic : totusi spune-i mamei tale ca nah mai intarzie uneori doar n-o sa se conformeze mereu si daca trece luna si nu ti-a venit : cand te mai intreaba spune-i aaa pai sti deja mi-a trecut :d