| anonim_4396 a întrebat:

imi puteti vedea intrebarea care am avut-o ultima oara si cu ajutorul acesteia sa ma ajutati. cum am spus, este un tip care a venit din italia si care are 20 de ani si eu am 12 ani. ( vezi ultima mea intrebare). de acum 2 zile am inceput sa vorbesc mai mult timp cu el la telefon si chiar sa ma inteleg destul de bine. aici, faza e ca eu sunt genul de fata nebuna care stie sa se distreze si genul asta. eu sunt cam ciudata fiindca cand vorbesc cu el la telefon ma mai intreaba ce am facut astazi, ceva de genul. si i-am spus ca am facut baie in piscina si el m-a intrebat: cum a fost? era calda apa? eu i-am raspuns ca da si i-am spus ca trebuia sa ma vina si el. el mi-a spus: dar ce sa fac la tine? sa facem dragoste sau ceva de genul. adica asta voiam sa spun ca glumesc si eu cu asa ceva dar acum a cam inceput sa ma cam ingrijoreze. daca tot glumesc cu asa ceva altii poate o iau in serios si poate mi se intamplaceva doamne fereste! adica vreau sa ma spun ca asta pana acum nu m-a intrebat daca sunt virgina cum iti fac alti baieti de obiccei.

intrebarea mea este cum ar trebui sa procedez? pentru mai multe sfaturi va rog sa luati id: sweet_girl.cirus.
as cam avea nevoie de ajutor...

1 răspuns:
| larysa_5081 a răspuns:

Pai in primul rand tu esti singura care isi poate da seama ce are el de gand sa faca dupa cum iti vorbeste, iti bate apropoul... si multe chestii. daca chiar insista enerveaza-te odata pe el si spune-i tot ce ai pe suflet. in ultimul timp baietii stiu numai sa profite de fete. te-a intrebat daca mai esti virgina? vad ca nu ai mentionat. dar daca te intreaba asa ceva ocolestei sa-i raspunzi si daca chiar insista intoarce-l pe toate partile sa nu mai stie ce este cu el. si faza cu vorbitul incearca sa te mai linistesti fiindca cine stie pe cine ar putea provoca. in ziua de astazi uni baietii sunt cam... stii tu, pe interes si nici nu mai stii cine vrea sa te ademeneasca!
singura remediere ar cam fi, dupa parerea mea sa vorbesti fata in fata cu ei, dar cu cineva de incredere langa tine si iti poti da seama daca te minte dupa felul cum vorbeste si cum se uita in ochiii tai. tu incearca sa nu te lasi pacalita asa usor!
bafta si ai grija de tine!