| ancuta6 a întrebat:

Mama mea vrea sa ma duca la ginecolog pentru ca de cand am ciclu, nu imi vine regulat.Printr-un ecograf la ovare se poate vedea daca nu mai sunt virgina?

10 răspunsuri:
| answer a răspuns:

Crezi ca mama ta e fraiera? Deja banuieste si de-asta te duce la ginecolog ca altfel te ducea doar la ecograf; Vrea sa fie sigura ca e cum banuieste; ca stie si ea ca la adolescenta nu poti avea un ciclu regulat! Ceea ce e mai nasol, e ca se va simti dezamagita de tine, ii va parea nespus de rau ca fata pe care a crescut-o si pentru care s-a sacrificat s-a grabit sa devina femeie, sa faca lucruri de care mamei ei, in care trebuia sa aiba cea mai mare incredere, nu a stiut!

E clar ca deja te banuieste! Si mai bine ii spui tu dinainte decat sa suporti rusinea de la ginecolog! E cel mai intelept lucru; pe parinti sa-i respecti si sa-i cinstesti pana la moarte, ca doar datorita lor tu existi!

| PrecioussGirl a răspuns:

Cand esti la adolescenta este normal sa ai un ciclu neregulat.

| Papusik a răspuns:

Nu isi poate da seama daca esti sau nu virgina facandu-ti doaar un ecograf la ovare.
:X Nu iti fa griji love struck!

| InoTkd95 a răspuns:

Una. Din cate stiu eu nu, dar mi se pare o prostie ideea cu ginecologul. Daca ai sub 16 ani mi se pare normal sa nu fie regulat. Si eu am 16 ani si nu imi vine regulat.

| ImHereForYou a răspuns:

Nu mai! nu se vede...dar daca esti insarcinata se vede

| AliceDC a răspuns:

Pentru un doctor ginecolog nici nu ar fi nevoie de un ecograf ca sa-si dea seama.din cate stiu eu ciclul neregulat nu e neaparat o problema ginecologica ci se rezolva odata cu varsta.si din cate imi dau eu seama daca se pune problema sa mergi cu mama ta nu esti ink majora(imi cer scuze daca ma insel).din cate stiu eu cand mergi la ginecolog in cabinet esti doar tu si medicul nu mai are voie sa intre si altcineva(asa se intampla in mod normal, daca doctorul e prieten de familie sau alceva s-ar putea sa difere procedura)in orice caz poti sa-i soliciti medicului discretie exista o lege care ii obliga la asta in cazul in care pacientul nu vrea sa se stie despre ceea ce are(dar aici intervine iarasi relatia dintre ai tai si medicul la care mergi)

| Zebastian a răspuns:

La ecograf nu se vede, dar de obicei ramai tu cu doctorul in cabinet asta daca iti face si el un consult si ii poti spune ca mama ta nu stie ca numai esti fecioara...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam dastraight face

| Lalala30 a răspuns:

Deci.cum a fost?

| ade_8860 a răspuns:

O sa te si controleze nu o sa ti faca doar ecograf si eu am fost la varsta la la fel nu aveam ciclu regulat ai m.am dus la ginecolog si prima data o sa te controleze ecograf nu cred ca iti face nu are ce sa faca cu ecograful si o sa vada si ca nu mai esti virgina.