| Mamicaaaaaa18 a întrebat:

Buna mamici!
Am si eu o intrebare.
Este prima oara care postez aici.
La ultimul meu contact sexual sotul meu si-a dat drumul in mine. Iar de atunci am niste simptome care ma duc cu gandul ca as putea fi gravida!
Simptomele, scurgeri mirositoare, merg din ce in ce mai des sa urinez!
Ar putea sa fie astea simptomele unei sarcini?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Scurgerile mirositoare nu sunt de la sarcina, ci de la o boala cu transmitere sexuala!
In sarcina, nu mai apar scurgeri vaginale si nici urinari frecvente, decat dupa 7-8 luni de sarcina, cand copilul apasa pe vezica urinara.

| corbulalbrosu a răspuns:

Simptomele descrise sunt specifice infectiei uro-genitale. Din acest motiv ar trebui sa fii consultata cat mai rapid posibil de catre un medic ginecolog. Sarcina se poate forma numai in cazul in care actul sexual este intretinut in perioada fertila a ciclului menstrual. Tu esti cea care stii in ce monent al ciclului actual, a fost ejaculata sperma in vagin, deci tu esti cea care ar trebui sa stie destul de precis daca exista sau nu posibilitatea sa fi putut sa se formeze o sarcina. Multa sanatate!

| sofisis a răspuns:

Nu. Mai degraba sunt simptomele unei infectii bacteriene.

| Mamicaaaaaa18 explică (pentru sofisis):

Dar pe langa asta am si temperatura bazala greturi si pofte

| VagnerLoveVL30 a răspuns (pentru Mamicaaaaaa18):

Înseamna ca te-a lasat, esti însarcinata.

| HazelEyes77 a răspuns:

Simptomele de sarcina nu apar mai devreme de 5-6 saptamani de la contactul sexual neprotejat. Numai un test de sarcina efectuat la 21 de zile de la actul intim poate da un rezultat concludent. Simptomele respective te pot duce cu gandul la o infectie genitala sau urinara nu constitue un semn clar de sarcina. Poti face un control ginecologic ca sa vezi despre ce e vorba cu siguranta. Multa sanatate