| IdkMan a întrebat:

Buna,marti seara am facut-o neprotejat si nu si-a dat drumul. Urmtoarea zi, dupa 18 ore in total am luat Escapelle.Ideea e ca in perioada asta trebuia sa-mi vina menstruatia dar presupun ca-i doar o dereglare de la pilula.Am dureri putin mai jos de burta si de spate. Exista sansa sa fi ramas?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Doar o persoana care este complet lipsita chiar si de cele mai elementare cunostinte si informatii privind atat protectia, cat si preventia si procreerea umana poate sa procedeze intr-un mod atat de ilogic, irational si absolut IRESPONSABIL incat sa foloseasca acea pastila blestemata si nenorocita Escapelle, ABSOLUT INUTIL. Din moment ce ti-ai inceput viata sexuala ar fi trebuit sa te informezi in mod corect ca sa stii ca in utimele 9-10 zile ale ciclului menstrual, zilele situate de dinainte de a porni nenstruatia sant 100% NEFERTILE si din acest motiv in aceste ultime 9-10 zile formarea sarcinii este IMPOSIBILA. Intrebarea ta, daca este doar o dereglare este gresit formulata fiindca in acest caz intrebarea corecta ar fi : Cate luni imi va fi complet dereglat ciclul menstrual? Daca? si Cand? voi mai avea menstruatii normale? Fiindca formarea sarcinii ar fi fost oricum IMPOSIBILA, ai reusit ca pur si simplu sa-ti bati joc atat de organismul cat si de sanatatea ta in mod deliberat si cu totul IRESPONSABIL si absolut INUTIL. Fiindca ai procedat in acest mod, chiar ca iti vei merita cu prisosinta atat soarta cat si ''durerile de cap'' ce le vei avea si indura in lunile viitoare. Multa sanatate! ca in mod sigur vei avea nevoie de asa ceva.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Daca in perioada asta trebuia sa iti vina menstruatia ai luat degeaba pilula aia, bomba hormonala, iar din cauza ei iti va intarzia mai mult ca sigur sau de ce nu sa vina chiar mai devreme.

| Alfred0703 a răspuns:

Daca iti place stii tu ce, eu ce sa iti fac? Fa un test de sarcina si lasa internetul.