| anaaaaaaaaaaaaa a întrebat:

mastrubarea pe clitoris si obtinerea orgasmului, dar fara introducerea degetului in vagin poate duce la dezvirginare?

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu poate duce la dezvirginare

| ursachy a răspuns:

Daaaaaaa te-ai dezvirginat singura :O:O:O laughing) nu o sa te mai vrea nimenilaughing

| elninoema a răspuns:

Eu te vreau! nu esti virgina pentru mine

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Dacă NU introduci NIMIC în vagin, NU te dezvirginezi!

| AriannaAri a răspuns:

Nu.

| Alexutsza a răspuns:

Nu, normal ca nu! Daca ai orgasm nu inseamna ca te dezvirginezi! Dezvirginarea se face atunci cand penisul sau ma rog, al obiect, este introdus in vagin si se rupe himenul. Himenul, la multe fete, nu se rupe din prima, deci uneori nici cu degetul nu INTRODUS in vagin nu te poti dezvirgina! Stai linistita, nu te-ai dezvirginat prin atinsul clitorisului.

| Ariaaa a răspuns:

Draga mea... Nu voi sti sa iti explic in termeni medicali dar, iti garantez ca nu te-ai dezvirginat asa. La intrarea in vagin exista o pielita sau ceva de genu acesta care se numeste himen. Atunci cand acest himen se rupe se produce dezvirginarea. Cunosc fete care au facut sex si nu s-au dezvirginat deoarece himenul lor este mai elastic si nu s-a rupt. Acum spune si tu: cum sa te dezvirginezi daca nici macar nu ai avut contact cu himenul respectiv? Stai linistita, esti ca noua.hee hee